اجتماعی

هر ویال واکسن کرونا باید به چند نفر تزریق شود؟

هر ویال واکسن کرونا باید به چند نفر تزریق شود؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش برنا؛ واکسیناسیون عمومی کرونا مدتی است که آغاز شده است و پیرو آن نیز سؤالات فراوانی به وجود آمده است. یکی از سؤالاتی که ممکن است پیش بیاید این است؛ هر واکسن کرونا به چند نفر تزریق می‌شود؟

به ظرف‌های شیشه‌ای کوچکی که برای نگهداری داروها و واکسن‌ها استفاده می‌شود “ویال” می‌گویند.

به واحد اندازه‌گیری واکسن‌ها نیز “دوز” می‌گویند. هر فرد باید دو نوبت و در هر نوبت، یک دوز واکسن کرونا دریافت کند، بر اساس تمام استانداردهای جهانی، هر دوز واکسن کرونا برای هر فرد ۰.۵ میلی‌لیتر (نیم سی‌سی) است.

ویال‌های واکسن کرونا حجم‌های متفاوتی دارند، برای مثال در تصویر زیر یک ویال واکسن آسترازنکا را مشاهده می‌کنید که حاوی ۵ میلی‌لیتر است و بنابراین با احتساب اینکه هر نفر نیم میلی‌لیتر واکسن دریافت می‌کند، هر ویال این واکسن به ۱۰ نفر قابل تزریق کردن است.

این مسئله درباره سایر واکسن‌ها ممکن است متفاوت باشد؛ برخی ویال‌های واکسن دودوزی و برخی تک‌دوزی و ۱۰دوزی و… هستند.

برای مثال در تصویر زیر یک ویال واکسن برکت را می‌بینید که حاوی ۱۰ دوز واکسن است بنابراین می‌توان آن را به ۱۰ نفر تزریق کرد.

 

این خبر با عنوان “هر ویال واکسن کرونا باید به چند نفر تزریق شود؟” در وب سایت www.borna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =

دکمه بازگشت به بالا