بین المللی

روسیه: نتیجه‌گیری درباره دولت جدید افغانستان زودهنگام است- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

روسیه: نتیجه‌گیری درباره دولت جدید افغانستان زودهنگام است- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، «والنتینا ماتوینکو» رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه اظهارداشت که باید گفت‌وگوهای کاری با طالبان انجام شود، اما هنوز برای نتیجه‌گیری درباره نحوه عملکرد دولت جدید این کشور زود است.

ماتوینکو به «تاس» گفت: این یک واقعیت است که طالبان کنترل کامل افغانستان را در دست دارد و اکنون آن‌ها دولت جدید در افغانستان هستند؛ این را نمی‌توان انکار کرد.

وی افزود: هنوز نمی‌توان نتیجه گیری کرد که دولت طالبان چگونه کار خواهد کرد، چگونه خواهد بود و چگونه در داخل کشور و در روابط بین‌الملل عمل خواهد کرد.

ماتوینکو تصریح کرد: باید ببینیم آیا طالبان از هنجارهای تمدنی پیروی کرده و حقوق بشر و حقوق زنان را رعایت خواهد کرد؟ ما از نزدیک نظاره‌گر تحولات افغانستان خواهیم بود و در نتیجه و براساس آن نتیجه‌گیری خواهیم کرد و روابط خود را ایجاد خواهیم نمود.

وی همچنین تاکید کرد که این به آن معنی نیست که به گفت‌وگو و تماس با طالبان نیازی نیست.

پیش از این نیز برخی کارشناسان گفته بودند باید به طالبان فرصت داده شود تا به وعده‌هایش عمل کند و منافع و مصالح کشور و حقوق عامه مردم و اقلیت های دینی و زبانی را رعایت کند و اگر طالبان به تعهداتش پایبند نبود، پس از آن تصمیم گرفته شده و اعتراض صورت گیرد.

انتهای پیام/.

این مطلب با عنوان “روسیه: نتیجه‌گیری درباره دولت جدید افغانستان زودهنگام است- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا