حوادث

وقوع آتش‌سوزی جنگلی در جنوب اسپانیا

وقوع آتش‌سوزی جنگلی در جنوب اسپانیا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

آتش سوزی جنگلی در جنوب اسپانیا ۵۰۰ نفر را فراری داد.

به گزارش تیتروز، مقامات محلی امروز (پنج شنبه) اعلام کردند: وقوع آتش سوزی جنگلی ۵۰۰ نفر از ساکنان مناطق جنوبی اسپانیا را وادار ساخت تا منطقه را ترک کنند.

این آتش سوزی ساعت ۲۱:۳۰ شب گذشته به وقت محلی آغاز شده است. حدود ۲۵۰ نیروی آتش نشان در تلاش برای مهار حریق هستند.

مقامات محلی اظهار داشتند: شرایط جغرافیایی منطقه درگیر و وزش باد عملیات اطفای حریق را با مشکل روبرو کرده است. همچنین شعله های آتش موجب مسدود شدن چندین مسیر جاده ای شده است.

داده های وزارت محیط زیست اسپانیا نشان می‌دهد: از ۱۰ مورد گرمترین سال ثبت شده در کشور هفت مورد آن در یک دهه گذشته رخ داده است.

به گزارش تیتروز به نقل از خبرگزاری رویترز، در سال جاری آتش سوزی های غیرمعمول بزرگی در نقاط مختلف جهان گزارش شد که به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار گرم و خشک است و به گفته کارشناسان نشانه تغییرات اقلیمی است.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “وقوع آتش‌سوزی جنگلی در جنوب اسپانیا” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 19 =

دکمه بازگشت به بالا