استان ها

مهمترین هدف شورای ششم تبدیل یزد به شهر پیشرفته اسلامی است

مهمترین هدف شورای ششم تبدیل یزد به شهر پیشرفته اسلامی است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ حجت‌الاسلام حیدری در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب شهردار یزد گفت: این شهردار بر اساس رویکردهای شورای ششم باید انتخاب می‌شد و مؤلفه‌های بسیاری را مدنظر داشتیم که همین مسائل باعث شد که زمان انتخاب شهردار به طول بیانجامد.

وی ادامه داد: شهر یزد متاسفانه به خاطر نرفتن به سمت درآمد پایدار و سرمایه‌گذاری، فشار بیش‌ازاندازه ای را روی مردم وارد آورده و مواردی مثل عوارض، جریمه، دیرکرد ازجمله مباحثی است که باید برای حل این مسائل به سمت درآمد پایدار و سرمایه‌گذاری برویم.

حیدری یکی از راه‌های درآمد پایدار را توجه به بحث گردشگری بیان کرد و اذعان داشت: بیش از ۱۸۰ صنف در بحث گردشگری می‌توانند فعال باشند و افراد بسیاری را مشغول به کار کنند.

عضو شورای شهر یزد با اشاره به اینکه توجه به ۷۰ پروژه نیمه‌تمام در شهر یزد که از سال‌های گذشته باقی‌مانده از دیگر اولویت‌های شورای ششم شهر یزد است، افزود: برخی از پروژه‌ها بیش از ۳۰ است که در یزد بلاتکلیف مانده و مردم نیز دچار مشکل شده‌اند که ما باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم این چالش‌ها را رفع کنیم.

وی عنوان کرد: بااعتبار ۱۸۰۰ میلیاردی، چالش‌ها، تورم‌ها و مشکلات در مناطق مختلف شهر یزد شاید نتوانیم کارهای اثربخشی که مدنظر است را به نتیجه برسانیم.

حجت الاسلام حیدری با تأکید بر اینکه شهردار یزد شخص دوازدهم شورای ششم شهر یزد است، افزود: اینکه ۵ نفر مخالف در شورای شهر برای انتخاب شهردار داشتند، اصلاً خللی در فعالیت‌های ایشان ایجاد نمی‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح تفضیلی جدید در یزد باید تدوین شود، افزود: شورای ششم نسبتاً جوان هستند و اولویت به نیازهای آموزشی و ورزشی و خانواده و نشاط و رفع مشکلات جوانان از دیگر دغدغه‌های این شورا است.

سخنگوی شورای شهر یزد شهر پیشرفته اسلامی را یکی از اهداف این شورا بیان کرد و گفت: شهر اسلامی ویژگی‌های مختلفی دارد که برای اجرایی کردن آن نیازمند برنامه‌ریزی هستیم.

حیدری افزود: خالی شدن بافت تاریخی و حضور و ساکن شدن افراد مشکل‌دار در این مناطق باعث ایجاد چالش‌ها و مسائل مختلف برای دیگران شده است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز در شهر یزد کم است افزود: با نگاه تخصصی و فنی به دنبال این هستیم تا تفرجگاه‌ها و فضای سبز را بیفزایم تا شهروندان به بهترین شکل ممکن بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

سخنگوی شورای شهر یزد در پایان با اشاره به اینکه دستور بستن پارک‌ها و خاموش کردن روشنایی آن یکی از تصمیمات اشتباه ستاد مقابله با کرونا است، اضافه کرد: باید پرسید تعطیلی پارک و فضای سبز چه میزان در ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیرها را تأثیرگذار بوده و درصورتی‌که همین مسئله اتفاقات بدی را رقم زده است.

۴۸

این نوشته با عنوان “مهمترین هدف شورای ششم تبدیل یزد به شهر پیشرفته اسلامی است” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 4 =

دکمه بازگشت به بالا