اقتصادی

استعفای رؤسای منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در پی معاملات مشکوک سهام- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

استعفای رؤسای منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در پی معاملات مشکوک سهام- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از راشاتودی، رؤسای منطقه‌ای بانک مرکزی (فدرال رزرو) آمریکا در شهرهای بوستون و دالاس پس از آنکه گزارشات اخیر درباره سرمایه‌گذاری‌های غیراخلاقی در سال ۲۰۲۰ با انتقاداتی روبرو شد و فدرال رزرو را مجبور به بازنگری اخلاقی کرد، استعفا کردند.

روبرت کاپلان، رئیس بانک مرکزی دالاس به دنبال اقدام اریک روزنگرن، همتای وی در بوستون، بازنشستگی زودهنگام خود را روز دوشنبه اعلام کرد. هر دو مدیر ۶۴ساله هستند و سن آن‌ها یک سال کمتر از سن بازنشستگی اجباری در فدرال رزرو است.

روزنگرن طی اظهاراتی اعلام کرد که به دلیل مشکلات جسمی و پیوند کلیه‌ای که قرار است در آینده برای مقابله با بیماری مزمن خود انجام دهد، روز پنجشنبه به جای ژوئیه ۲۰۲۲ بازنشسته خواهد شد.

کاپلان نیز اعلام کرد که از تاریخ ۸ اکتبر بازنشسته می‌شود چرا که «تمرکز اخیر بر افشای اطلاعات مالی» وی باعث ایجاد حاشیه در کارهای «حیاتی» برای تصمیم گیری درباره سیاست پولی آینده شده است.

این بازنشستگی‌های پیش از موعد به دنبال افشای هفته گذشته مبنی بر اقدام کاپلان برای مبادله سهام آمازون، فیس بوک و جانسون و جانسون و دیگر شرکت‌ها در سال ۲۰۲۰ صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، اقدامات بانک مرکزی آمریکا برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا، باعث افزایش سود سهام این دو مقام فدرال رزرو شد.

در همین حال، روزنگرن در صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کرد که مربوط به اوراق قرضه تحت حمایت وام مسکن بود که فدرال رزرو برای تاثیر بر نرخ استقراض خریداری می‌کرد.

جروم پاول، رئیس کل بانک مرکزی آمریکا، در این باره اعلام کرد که این معاملات از نظر فنی و بر اساس قوانین موجود قانونی است، اما وعده داد که قوانین اخلاقی را تشدید کند تا از اعتبار فدرال رزرو حفاظت کند.

فدرال رزرو دارای ۱۲ بانک منطقه‌ای است و روسای آن‌ها در کمیته بازار آزاد فدرال فعالیت می‌کنند و هر سه سال یکبار به صورت دوره‌ای در این کمیته رای می‌دهند. رزنگرن قرار بود در سال ۲۰۲۲ عضو رای دهنده در این کمیته باشد.

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “استعفای رؤسای منطقه‌ای بانک مرکزی آمریکا در پی معاملات مشکوک سهام- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا