اقتصادی

خطوط هوایی قطر کمک 3 میلیارد دلاری از دولت گرفت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

خطوط هوایی قطر کمک ۳ میلیارد دلاری از دولت گرفت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از عرب نیوز، خطوط هوایی قطر روز دوشنبه اعلام کرد که ۳ میلیارد دلار کمک دولتی برای مقابله با رکود ناشی از شیوع کرونا و جبران خسارات ناشی از زمین گیر شدن هواپیماها دریافت کرده است.

این شرکت هواپیمایی از زیان ۴.۱ میلیارد دلاری در سال منتهی به ۳۱ مارس خبر داده بود. این رقم دو برابر زیان این شرکت در مدت مشابه سال قبل است.

بدون محاسبه هزینه زمین گیر شدن هواپیماهای ایرباس A380 و A330، شرکت هواپیمایی قطر زیان عملیاتی سالیانه خود را ۲۲۸.۳ میلیون دلار در مقایسه با ۳۱۰ میلیون دلار سال قبل گزارش کرد.

بر اساس این گزارش، خطوط هوایی قطر در محاسبه درآمد کلی خود از اندکی افزایش خبر داد و اعلام کرد ۴.۶ درصد میزان بار حمل شده در دوره ۱۲ ماهه اخیر افزایش یافته است.

قطر یکی از چندین کشوری است که دولت آن‌ها برای حمایت از حمل و نقل ملی خود در مقابل تعطیلات کرونایی، که سفرهای جهانی و صنعت هوانوردی را با مشکل مواجه کرده، وارد عمل شده است.

در سپتامبر ۲۰۲۰، این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که پس از آنکه زیان سالانه آن از ۵۰ درصد سرمایه سهام فراتر رفت، ۲ میلیارد دلار کمک دولتی دریافت کرده است.

خطوط هوایی قطر پس از شرکت هواپیمایی امارات، دومین شرکت هواپیمایی بزرگ در خاورمیانه است که از ناوگان ۲۵۳ هواپیما بهره می‌برد، اگرچه برخی از آن‌ها در طول همه گیری کرونا زمین گیر بودند.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “خطوط هوایی قطر کمک ۳ میلیارد دلاری از دولت گرفت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 11 =

دکمه بازگشت به بالا