عمومی

زندگی حسینی؛ کتاب یادداشت‌های عاشورایی محمدرضا زائری

زندگی حسینی؛ کتاب یادداشت‌های عاشورایی محمدرضا زائری” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع عمومی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین، چاپ سوم کتاب «زندگی حسینی» به قلم محمدرضا زائری از سوی انتشارات خیمه منتشر شد.
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: « نفس‌کشیدن در ذکر فضیلت‌ها و منقبت‌های او، آه دردمندانه برآوردن در مصائب او، اشک سوزناک ریختن در شهادت او، حضور در مجالس یاد او، همراهی‌کردن در بزرگداشت نام او، درحقیقت نوعی اعلام موضع برای همراهی با آن جبهه حق و ثبت امضا در دفتر حق‌جویان و حق‌مداران است و ذکر خداوند و عبادت او به‌شمار می‌آید و بدین‌ترتیب، آن زندگی آرمانی در «زندگی حسینی» تجلی می‌یابد و آن معنا در این صورت تحقق می‌پذیرد.
چون خداوند حسین (ع)، بزرگ‌ترین فدایی توحید و بندگی، را دوست می‌دارد، هرکه حسین‌بن‌علی را دوست بدارد محبوب خدا می‌شود (أحبّ الله من أحبّ حسینا) و این محبت نیز خواستنی و انتخاب‌کردنی و ساختنی و جستنی نیست؛ این محبت عطیه و عنایتی است که خداوند به هرکه بخواهد می‌دهد و به هرکه بپسندد مرحمت می‌کند: «إِنَّکَ لا تَهْدی مَنْ أَحْبَبْتَ وَ لکِنَّ اللَّهَ یَهْدی مَنْ یَشاءُ»؛ تو ای پیامبر، نمی‌توانی هرکه را بخواهی هدایت کنی؛ بلکه خدا هرکه را بخواهد هدایت می‌کند. «تا یار که را خواهد و میلش به که باشد!» و این محبت، درحقیقت، بزرگ‌ترین اکرام و بزرگداشت خداوند است که سپاس و شکر می‌خواهد… »

این کتاب مجموعه یادداشت های سال های اخیر به قلم دکتر محمدرضا زائری، نویسنده  و کارشناس معارف دینی و مسائل اجتماعی است. 

زندگی حسینی؛ کتاب یادداشت‌های عاشورایی محمدرضا زائری

/۶۲۶۲

این محتوا با عنوان “زندگی حسینی؛ کتاب یادداشت‌های عاشورایی محمدرضا زائری” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا