فناوری

تولید محفظه‌ای برای سرد نگهداشتن و احیای بافت زنده قلب – تیتروز | خبر جدید

تولید محفظه‌ای برای سرد نگهداشتن و احیای بافت زنده قلب – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از نیواطلس، یکی از چالش‌های مهم برای حفظ کیفیت و سلامت بافت وارگان های بدن به منظور انجام عمل‌های جراحی پیوند اعضا، جلوگیری از تشکیل کریستال‌های یخی است که موجب آسیب دیدن جدی این بافت‌ها می‌شود. یک فناوری نوظهور خنک سازی به حفظ و احیای بافت‌های قلب کمک می‌کند و باعث افزایش مدت زمان نگهداری ارگان‌های اهدا شده برای پیوند می‌شود.

این فناوری خنک سازی پس از ۱۶ سال تلاش و بررسی ابداع شده و از آن می‌توان برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی با حفظ کیفیت آن نیز استفاده کرد. صرفه‌جویی در مصرف انرژی یکی دیگر از مزایای استفاده از فناوری یادشده است.

در قالب این فناوری بافت‌های قلب در فضایی تحت فشار ثابت و در درون یک مایع قرار گرفته و ظرف نگهداری آنها از هوا خالی می‌شود تا امکان شکل‌گیری بلورهای یخ از بین برود. سپس درجه حرارت داخل این ظرف تا منفی ۲۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد. در این وضعیت بافت‌های مذکور کیفیت و سلامت خود را تا حد زیادی حفظ می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در ۶۵ تا ۸۰ درصد از نمونه‌ها که بدین شیوه سرد و سپس احیا شده‌اند، یکپارچگی ساختاری بافت قلب حفظ شده و این بافت‌ها همچنین نسبت به دارویی به نام ایزوپروترنول، که برای افزایش ضربان قلب استفاده می‌شود، واکنش مثبت نشان می‌دهند.

این نوشته با عنوان “تولید محفظه‌ای برای سرد نگهداشتن و احیای بافت زنده قلب – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا