10 کشوری که زیباترین طبیعت را دارند

آفتاب نیوز :

براساس پیش بینی های سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، تعداد گردشگران بین المللی در پایان سال 2024 به سطح پیش از همه گیری کرونا بازخواهد گشت. این رشد قابل توجه، نشان از پویایی و انعطاف پذیری این صنعت دارد که توانسته است از چالش های چند سال اخیر عبور کند. بازگشت گردشگران بین المللی، نویدبخش اثرات مثبت اقتصادی فراوانی برای کشور های میزبان است که شامل افزایش درآمدها، ایجاد فرصت های شغلی جدید و رونق بخش های وابسته مانند حمل و نقل هوایی می باشد.

به گزارش مجله تیتروز، علاوه بر روند های کلان، برخی پدیده های طبیعی نیز می توانند تقاضای سفر را افزایش دهند. به عنوان مثال یکی از این پدیده ها، خورشید گرفتگی ها است که گردشگران و عاشقان طبیعت را به مناطق قرارگرفته در مسیر این رویداد کشانده است. به عنوان مثال، شرکت اکسپدیا گروپ اعلام کرده که در آستانه خورشید گرفتگی کامل 8 آوریل، شاهد افزایش چشمگیر تقاضا برای رزرو هتل و اجاره خودرو در مناطقی همچون تگزاس بوده است. این امر نشان می دهد که طبیعت گردان، فرصت های نادر را برای تجربه زیبایی های کیهانی از دست نمی دهند و آماده هستند تا شگفتی های طبیعت را از نزدیک لمس کنند.

برای رتبه بندی کشور هایی با زیباترین مناظر طبیعی در جهان، کشور ها بر اساس وجود 4 ویژگی اصلی شناسایی شدند. نخست، کشور هایی انتخاب شدند که از لحاظ تنوع چشم انداز ها و مناظر محبوبیت داشتند. دوم، به کشور هایی نگاه شد که از تنوع زیستی فراوانی برخوردار بودند. سوم، کشور هایی که دارای نشانه های طبیعی نمادین بودند که گردشگران را از سراسر جهان به سوی خود می کشید، مورد توجه قرار گرفت. در نهایت، کشور هایی که آبراه های آرام و ساکت فراوانی داشتند، در نظر گرفته شد. با درنظر گرفتن مجموعه امتیاز این ویژگی ها 10 کشور با زیباترین طبیعت رتبه بندی شدند.

10 کشوری که برای گردشگران زیباترین طبیعت را دارند:

تایلند

اسکاتلند

استرالیا

ایسلند

کانادا

ژاپن

ایتالیا

نروژ

نیوزلند

سوییس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 کشوری که زیباترین طبیعت را دارند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 کشوری که زیباترین طبیعت را دارند"، کلیک کنید.