بین المللی

الفتح: خروج نظامیان آمریکایی از عراق اولویت اصلی ماست- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

الفتح: خروج نظامیان آمریکایی از عراق اولویت اصلی ماست- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، یکی از نمایندگان پارلمان عراق گفت که خروج نظامیان بیگانه از خاک این کشور جزو اولویت‌های ائتلاف الفتح در آینده خواهد بود.

«محمد کریم البلداوی»، نماینده عضو ائتلاف الفتح امروز سه‌شنبه گفت: «حفاظت از حاکمیت کشور و عدم حضور هرگونه نیروهای نظامی رزمی اجنبی در اراضی عراق از اولویت‌های ائتلاف ما در مرحله آتی خواهد بود».

به نوشته وب سایت «موازین نیوز»، این نماینده عراقی گفت که حضور بیگانگان در خاک عراق «اشغالگری» است و باعث می‌شود که حاکمیت ملی کامل عراق محقق نشود.

البلداوی همچنین تاکید کرد که نیروهای نظامی رزمی خارجی و به ویژه آمریکایی باید از اولویت‌ دولت آتی باشد.

وی درباره عدم نیاز به حضور این نیروها گفت: «نیاز به حضور نیروهای بیگانه در عراق از زمان اعلام پیروزی بر گروه تروریستی داعش دیگر منتفی بوده و نیازی به ادامه بقای این نیروها نیست.»

آمریکا و عراق بعد از چهار دور گفت‌‌وگو موسوم به گفت‌وگوهای راهبردی تابستان امسال به توافق رسیدند که نیروهای رزمی آمریکا خاک عراق را تا پایان سال میلادی جاری (دو ماه دیگر) ترک کنند.

 

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “الفتح: خروج نظامیان آمریکایی از عراق اولویت اصلی ماست- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =

دکمه بازگشت به بالا