اقتصادی

قیمت گاز در اروپا از مرز 1900 دلار در هر 1000 متر مکعب عبور کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

قیمت گاز در اروپا از مرز ۱۹۰۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب عبور کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از راشاتودی، قیمت گاز در اروپا روز چهارشنبه رکورد جدیدی را به ثبت رساند و از مرز ۱۹۰۰ دلار در ۱۰۰۰ متر مکعب عبور کرد. این نرخ از نظر هزینه‌های خانوار معادل ۱۸۶ دلار برای هر مگاوات ساعت است.

بر اساس داده‌های شرکت بورس بین قاره‌ای (ICE)، قیمت معاملات آتی ماه نوامبر در بورس گاز هلند TTF تا ساعت ۸:۲۸ صبح امروز به وقت گرینویچ افزایش یافت و به ۱۹۳۶ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب رسید.

البته قیمت گاز طبیعی تا ساعت ۰۸:۴۷ به وقت گرینویچ به ۱۷۶۹ دلار در ۱۰۰۰ متر مکعب یا ۱۷۰ دلار در هر مگاوات ساعت کاهش یافت.

قیمت گاز در بازارهای اروپا از ابتدای ماه سپتامبر که قیمت معاملات آتی ماه اکتبر حدود ۷۳۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب بود، تقریباً سه برابر شده است.

قیمت انرژی در اروپا همچنان در حال افزایش است چرا که اولین خط لوله نورد استریم ۲ از روسیه به اروپا در حال پر شدن از گاز طبیعی است.

به گفته اپراتورهای این خط لوله، روش‌هایی برای آزمایش ظرفیت خط لوله در حال انجام است، اما تحویل گاز به این قاره هنوز آغاز نشده است. خط لوله Nord Stream 2 هنوز منتظر مجوز نهایی از سوی تنظیم کننده‌های آلمان برای باز کردن شیرها است.

بر اساس گزارش اخیر ساکسو بانک، شروع عملیات گازرسانی توسط خط لوله Nord Stream 2 در سه ماهه چهارم سال جاری می‌تواند قیمت گاز طبیعی در اروپا را به پایین‌ترین حد خود برساند.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “قیمت گاز در اروپا از مرز ۱۹۰۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب عبور کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا