استان ها

تولید پمادی برای درمان زخم بستر بر پایه گیاهان دارویی

تولید پمادی برای درمان زخم بستر بر پایه گیاهان دارویی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان، بر پایه ۳ گیاه دارویی، پمادی برای درمان و پیشگیری از زخم بستر تولید کردند.

فرهمند مدیر فروش یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه تولید داروهای گیاهی، در گفت‌وگو با تیتروز، گفت: محصولات تولید شده در این شرکت در ۳ دسته “انسانی”،”آرایشی و بهداشتی” و “دامی” است که در هر کدام از این حوزه‌ها محصولاتی بر پایه مواد گیاهی تولید شده است.

وی پماد درمان زخم بستر را یکی از محصولات این شرکت عنوان کرد و یادآور شد: پماد تولید شده حاوی موادی چون “روغن زیتون”، “عصاره ابوخلسا” و موم عسل است و برای درمان زخم‌های بستر به کار برده می‌شود.

فرهمند خاطرنشان کرد: این پماد قادر به بازسازی و افزایش آب رسانی به پوست است ضمن آنکه الاستیسیته پوست را به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب موجود در زیتون،  افزایش خواهد داد.

فرهمند اضافه کرد: همچنین به دلیل وجود موادی نظیر “آلکانین”، “شیکونین” و “فلانوئید” موجود در گیاه ابوخلسا، این پماد دارای خواص ضد قارچی، آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال و ضد التهابی است.

وی به بیان نحوه استفاده از این پماد اشاره کرد و گفت: بعد از شست‌وشوی موضع، زخم از طریق پد ابوخلسا یا گاز وازلینه به همراه میزان مناسبی از پماد پانسمان می‌شود و لازم است این فرآیند هر ۴۸ ساعت یک بار تا بهبودی کامل زخم، تکرار شود.

فرهمند اضافه کرد: این محصول برای پیشگیری از ایجاد زخم بستر در مواردی که پوست نواحی تحت فشار، قرمز و ملتهب شده ولی هنوز زخم ایجاد نشده نیز قابل استفاده است.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “تولید پمادی برای درمان زخم بستر بر پایه گیاهان دارویی” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا