استان ها

احداث راه ارتباطی برای آخرین روستای قزوین

احداث راه ارتباطی برای آخرین روستای قزوین” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جواد حق‌لطفی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین با اعلام این خبر گفت: این روستا در منطقه صعب العبور و سنگی در الموت شرقی قرار دارد و پیش از این به هیچ راه ارتباطی دسترسی نداشت.

او، طول راهی که برای این روستا احداث می شود را۱۴  کیلومتر عنوان کرد و افزود: امسال با موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان قزوین مشروط بر رعایت موارد زیست محیطی کار ساخت این راه آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، هزینه ساخت راه روستای اواتر را بیش از ۴میلیارد تومان برآورد کرد و گفت:  این روستا در حال حاضر دارای ۳۵خانوار است و احداث راه برای آن نقش زیادی در توسعه و رونق این روستا خواهد داشت.

او با ارایه گزارشی از وضعیت راه‌های روستایی در استان قزوین گفت: این استان دارای ۵هزار و ۳۳۱ کیلومتر راه روستایی است که بیش از ۲هزار و ۷۰۰کیلومتر آن آسفالت بوده و ۷۱۵کیلومتر شوسه و هزار و ۹۱۷کیلومتر خاکی است.

حق‌لطفی افزود: از نظر جمعیت حدود ۹۵هزار خانوار از ۱۰۲هزار خانوار روستایی از راه آسفالتی برخوردار هستند که حدود ۹۳درصد جمعیت روستاها را شامل می‌شود.

۴۸

این مطلب با عنوان “احداث راه ارتباطی برای آخرین روستای قزوین” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا