بین المللی

مقتدی صدر: نتایج انتخابات را قبول دارم/ فراکسیون ما بزرگترین است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

مقتدی صدر: نتایج انتخابات را قبول دارم/ فراکسیون ما بزرگترین است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، «سید مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق ساعتی پس از اعلام رسمی نتایج اولیه پنجمین دوره انتخابات پارلمانی این کشور که بر اساس آن، ۷۳ کرسی به ائتلاف صدر تعلق گرفته است، اعلام کرد که نتایج انتخابات را قبول دارد.

وی در توئیتی نوشت: «برای ما مشخص شده که فراکسیون صدر بزرگترین فراکسیون انتخاباتی و مردمی است».

صدر افزود: «ما به دنبال ائتلاف‌های ملی، نه فرقه‌ای و یا قومی هستیم، ائتلاف‌هایی که مشتاق به حفاظت از وطن، امنیت و حاکمیت کشور هستند».

وی از همه اقشار مردم عراق خواست تا «در اصلاح وطن مشارکت داشته باشند و کشور را از فساد، اشغال، عادی سازی روابط، تروریسم، وابستگی و تسلیم شدن نجات دهند».

کمیسیون انتخابات عراق شنبه‌شب پس از پایان شمارش صندوق‌های باقیمانده و بازشماری آرای برخی از مراکز انتخابی، نتایج اولیه را به صورت کامل اعلام کرده، اما  تغییری در اصل نتایجی که چند روز پیش اعلام شده بود، ایجاد نشده است.

طبق نتایج اولیه کامل انتخابات عراق، ائتلاف صدر به ریاست سید مقتدی صدر با بدست آوردن ۷۳ کرسی پارلمان، از سایر رقبای خود پیش افتاد.

از طرفی، ائتلاف الصدر اگرچه با این نتیجه بیشترین کرسی را در مقایسه با سایر رقبای خود به دست آورده است، اما برای تشکیل فراکسیون بزرگتر پارلمانی باید بتواند با دیگر گروه‌های پارلمانی ائتلاف تشکیل دهد، از همین روی ناظران می‌گویند که مقتدی صدر از شانس زیادی برای تشکیل فراکسیون بزرگتر برخوردار نیست.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “مقتدی صدر: نتایج انتخابات را قبول دارم/ فراکسیون ما بزرگترین است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا