حوادث

افزایش اتوبوس آمبولانس وموتورلانس های اورژانس تا پایان سال

افزایش اتوبوس آمبولانس وموتورلانس های اورژانس تا پایان سال” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

رئیس سازمان اورژانس کشور بخشی از برنامه این سازمان برای نیمه دوم سال جاری را تشریح کرد و از افزایش اتوبوس آمبولانس وموتورلانس های اورژانس خبر داد.

جعفر میعادفر در گفت و گو با تیتروز، درباره برنامه سازمان اورژانس کشور برای نیمه دوم سال جاری اظهار کرد: در کل کشور برنامه های متفاوتی را در پیش داریم. 

وی ادامه داد: طی روز های گذشته برنامه ای را در خصوص تولید اتوبوس آمبولانس داشتیم که با همکاری ایران خودرو دیزل اقدامات مربوط به شاسی آن انجام شده و در حال انتقال به یک شرکت آمبولانس ساز داخلی است که تبدیل به آمبولانس شود. انتظار داریم که برای امداد نوروزی به ناوگانمان افزوده شود تا برای استقرار در میادین و.. از آن استقاده شود؛ چرا که هر اتوبوس آمبولانس حدود ۱۰ مصدوم را منتقل می کند. 

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: در خصوص گسترش موتورلانس استان ها نیز برای ۱۰ کلانشهر کشور برنامه هایی داریم که موتورلانس تهیه کنیم. در کلانشهرها با ترافیک جدی رو به رو هستیم. خوشبختانه در تهران اقداماتی انجام شده و جا دارد که اقدامات گسترده تری صورت گیرد، اما در حال حاضر حدود ۱۶۰ دستگاه موتورلانس فعال است. 

وی ادامه داد: به نظر می رسد باید موتولانس تقویت شود تا زمانی که به محل می رسد اقدامات اولیه را انجام دهد تا درخواست دهنده و خانواده اش آرامش پیدا کنند و پس از آن آمبولانس برسد. 

وی گفت: در دیگر برنامه های کلان بحث آموزش پرسنل و مهارت پرسنل نیز بسیار مهم است؛ ما حدود ۲۰ هزار نفر در استان های کشور جمعیت داریم و حوزه آموزش اقدام اساسی را می طلبد. همچنین تجهیز اسکیل لب ها و محل هایی که مانکن های آموزشی در آن موجود است باید تقویت شود. 

میعادفر تاکید کرد: در هشت قطب کشور نیاز به دیسپچ های تخصصی داریم که بتوانیم برنامه ۲۴۷ و ۷۲۴ را در استان ها نیز گسترش دهیم. 

وی در پاسخ به اینکه برنامه های اورژانس تهران و مترو که قرار بود از پیش صورت گیرد به چه نتیجه ای خواهد رسید؟ گفت: از سوی اورژانس تهران بررسی و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد. 

انتهای پیام 

این خبر با عنوان “افزایش اتوبوس آمبولانس وموتورلانس های اورژانس تا پایان سال” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا