اقتصادی

تقاضای 3 میلیون نفر برای اینترنت هدیه آموزش مجازی- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تیتروز

تقاضای ۳ میلیون نفر برای اینترنت هدیه آموزش مجازی- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسینم، آغاز ایام تحصیلی به‌صورت مجازی در دومین سال جدید متوالی خود، نیاز به زیرساخت‌هایی از جمله اینترنت برای دسترسی به محتوای آنلاین آموزشی دارد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در این مدت با ارائه اینترنت رایگان و رایگان کردن سامانه شاد و سامانه‌های آموزشی، تلاش کرده بود فرآیند آموزش را برای دانش‌آموزان و دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی تسهیل کند، بار دیگر به ارائه اینترنت رایگان اقدام کرد و این‌چنین بود که بسته‌های هدیه اینترنت ویژه آموزش مجازی برای اساتید دانشگاه و حوزه، معلمان، دانشجویان و طلاب در نظر گرفته شد.

در حالی که ثبت‌نام برای دریافت اینترنت رایگان از هفتم مهرماه در سامانه ictgifts.ir آغاز شده بود، مسئولین وزارتخانه ارتباطات اعلام کرده بودند که آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنت رایگان، روز ۱۸ مهرماه بوده است و حالا با گذشتن چند روز از پایان مهلت ثبت نام  فعال‌­سازی بسته برای بخشی از افراد که در روزهای ابتدایی، درخواست خود را در سامانه ثبت کرده بودند، آغاز شده است و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان نیز از فردا آغاز و طی چند روز آینده انجام خواهد شد.

در این راستا «ستار هاشمی»، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، اعلام کرد تا این لحظه در مجموع، در حدود دو میلیون شماره مربوط به دانشجویان و طلاب، حدود ۸۵۰ هزار شماره مربوط به معلمان و حدود ۱۲۰ هزار شماره مربوط به اساتید دانشگاه و حوزه در اختیار اپراتورها قرار گرفته و فرایند فعال‌سازی بسته‌ها توسط اپراتورها نیز از هفته گذشته آغاز شده و در حال تکمیل است.

او در ادامه با ذکر مشکلات معترضین و موارد ثبت شده در سامانه افزود: «اطلاعات این دسته از افراد نیز به نهادهای متولی ارسال شده است تا پس از اخذ تاییدیه، بسته هدیه اینترنت به این گروه نیز اختصاص پیدا کند.»

به گفته وی پیگیری‌های لازم جهت دریافت اطلاعات دانشجویان و طلاب اتباع غیرایرانی یا زیر ۱۸ سال که فاقد سیم‌کارت به نام خود هستند نیز در حال انجام است و به محض دریافت اطلاعات از نهادهای متولی، اقدامات فنی لازم جهت اختصاص بسته اینترنت هدیه برای آن‌ها نیز انجام خواهد شد.

دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ایفای نقش مدنی خود در مواجهه با بیماری کرونا و در جهت کمک به امر آموزش مجازی، بسته‌های هدیه اینترنت رایگان را در اختیار اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب قرار دادند.

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “تقاضای ۳ میلیون نفر برای اینترنت هدیه آموزش مجازی- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا