فناوری

حمایت از ۱۱۰ طرح در حوزه فناوری‌های فوتونیک و لیزر

حمایت از ۱۱۰ طرح در حوزه فناوری‌های فوتونیک و لیزر” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از معاونت علمی؛ فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت، از جمله حوزه‌های فناورانه‌ای است که جایگاه ویژه‌ای در عرصه علمی کشور دارد و به عنوان یکی از موضوعات و فناوری‌های راهبردی و کلیدی در دنیا شناخته می شود. ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که به این حوزه ورود کرده است و برای ساماندهی و ارتقای وضعیت تولید، تجاری‌سازی و توسعه فناوری‌های مرتبط و زیرساخت‌ها در تلاش است تا از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق این حوزه بهره ببرد.

بر همین اساس تاکنون ۱۱۰ طرح از اشخاص حقوقی اعم از شرکت، مراکز پژوهشی و هسته‌های فناور توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تصویب رسید و حمایت‌های بلاعوض و تسهیلات در اختیارشان قرار گرفت. طی سال ۱۳۹۹، پیگیری تصویب و حمایت از ۷ طرح توسعه مقیاس صنعتی در راستای ارتقای صنایع موجود نیز، صورت گرفت.

این طرح‌ها با دریافت نظرات و مشورت‌های خبرگان علمی و صنعتی و بر اساس اولویت‌ها و نیازهای صنعتی موجود در کشور انتخاب می شوند و پس از ارزیابی‌ها و بررسی‌های تخصصی به عنوان طرح منتخب به سبد حمایتی افزوده می شود.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “حمایت از ۱۱۰ طرح در حوزه فناوری‌های فوتونیک و لیزر” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا