بین المللی

طالبان: داعش تهدیدی جدی نیست/ تبلیغات برای آن‌ها جریان دارد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

طالبان: داعش تهدیدی جدی نیست/ تبلیغات برای آن‌ها جریان دارد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان با انتقاد از عدم برسمیت شناختن «امارت اسلامی افغانستان» توسط جامعه جهانی گفت: در سطح جهان کشورهایی وجود دارند که رؤسای دولت‌هایشان با کودتا روی کار آمده یا منسوب به یک خاندان هستند، اما با این حال برسمیت شناخته می‌شوند اما دولت ما به رسمیت شناخته نمی‌شود.

وی افزود: به نظر من این رفتار جهان غصب و پایمال کردن حق و حقوق مردم افغانستان است. با بهبود اقتصاد، افغانستان می‌تواند نقش خوبی در منطقه ایفا کند. با بهبود اقتصاد، نظام و قوانین دولت ما نیز منظم‌تر خواهد شد.

متقی با اظهار اینکه داعش در حال حاضر تهدیدی جدی در افغانستان نیست، به «آناتولی» گفت: داعش در خاک افغانستان بر منطقه‌ای تسلط ندارد. عناصر داعش حملاتی را در مساجد و خیابان‌ها ترتیب می‌دهند. در افغانستان مرکزی به نام داعش وجود ندارد، آنها قدرت نظامی ندارند. البته که تبلیغات به نفع داعش جریان دارد، آن‌ها می‌خواهند از این طریق امارت اسلامی را ضعیف نشان بدهند.

سرپرست وزارت خارجه طالبان با تاکید بر اینکه طالبان برای تامین امنیت اهل سنت و اهل تشیع در افغانستان مصمم است، ادامه داد: دولت مسئول است که امنیت هر شهروند افغان را تامین کند. حوادثی که در مساجد قندوز و قندهار رخ داد، تامین امنیت آن‌ها دشوار بود. از این پس سازمان اطلاعات توجه بیشتری به مراکز دینی خواهد داشت و امنیت مراکز دینی و مذهبی با کمک مردم تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدام کشورها برای برسمیت شناختن طالبان تمایل دارند نیز گفت: با بسیاری از کشورها روابط حسنه داریم و هیئت‌های اعزامی ما نیز در این کشورها مورد استقبال قرار می‌گیرد. سفارتخانه بسیاری از کشورها در کابل فعالیت دارد. با این حال اعلام برسمیت شناختن نیازمند زمان است. در این خصوص کشورهای همسایه و منطقه می‌توانند از دیگر کشورهای جهان سبقت بگیرند.

انتهای پیام/.

این مقاله با عنوان “طالبان: داعش تهدیدی جدی نیست/ تبلیغات برای آن‌ها جریان دارد- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − شش =

دکمه بازگشت به بالا