بین المللی

واکنش ارتش چین به تردد رزمناوهای آمریکا و کانادا؛ کاملا تحت نظر هستید

واکنش ارتش چین به تردد رزمناوهای آمریکا و کانادا؛ کاملا تحت نظر هستید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش چین بعد از ظهر یکشنبه  به وقت تهران اقدام ایالات متحده و کانادا در اعزام کشتی‌های جنگی از طریق تنگه تایوان را محکوم و اعلام کرد که این اقدام صلح و ثبات را در منطقه تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» ارتش آمریکا اعلام کرد که ناوشکن موشک انداز «یو‌اس‌اس دوی» از طریق آبراه باریکی که تایوان را از چین جدا می‌کند وارد منطقه شده است.

در این بیانیه آمده است: «عبور این رزمناو‌ها از تنگه تایوان نشان دهنده تعهد ایالات متحده و متحدان و شرکای ما به یک منطقه آزاد در اقیانوس هند و آرام است.»

مقر فرماندهی جنوب ارتش چین در مقابل اعلام کرد که نیروهای این کشور این کشتی‌های جنگی را به طور کامل  زیر نظر دارند. ارتش چین اعلام کرده است که تایوان بخشی از قلمروی چین است و نیروهای این کشور با آمادگی بالا قاطعانه با تهدیدها و تحریکات مقابله می‌کنند.»

چین طی یک دوره چهار روزه از اول اکتبر، حدود ۱۵۰ فروند هواپیمای جنگی را به منطقه پدافندی تایوان اعزام کرد تا تنش بین پکن و تایپه بیشتر شود. وزارت دفاع تایوان روز یکشنبه اعلام کرد که سه هواپیمای چینی از جمله دو جنگنده «جی-۱۶» و یک هواپیمای ضد زیردریایی در منطقه پدافندی این جزیره پرواز کردند.

کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده تقریباً هر ماه در حال عبور از این تنگه هستند تا خشم پکن را که واشنگتن را متهم به دامن زدن به تنش‌های منطقه‌ای کرده است، برانگیزد. متحدان ایالات متحده نیز گاه به گاه کشتی‌هایی را به منطقه اعزام می‌کنند.

طی چند سال گذشته، نیروی هوایی چین به عنوان وسیله ای برای ارسال پیام به تایوان مبنی بر اینکه چین ادعای استقلال این جزیره را به رسمیت نمی‌شناسد، به منطقه شناسایی هوایی پدافند هوایی تایوان پرواز می‌کند. چین در پی اثبات این مهم است  که هرگونه تصور از توانایی این منطقه پدافندی باطل است.

در تحلیلی که اخیرا در این زمینه منتشر شده، آمده است، اگر چین تصمیم بگیرد به تایوان حمله کند، فرض کار این است که این کشور ارزیابی گسترده‌ای از شانس پیروزی خود را مبتنی بر اطلاعات انجام داده است. چین می‌تواند پادگان‌ها و محل استقرار هر یگان اصلی رزمی زمینی تایوان را با دقت مشخص کند.

این کار را با هر هواپیمای دارای قابلیت جنگی در موجودی تایوان انجام می‌داد. چین قادر است پایگاه‌های لجستیکی مورد استفاده تایوان را در خط مقدم شناسایی کند.همه اینها در معرض بمباران گسترده نیروهای هوایی و موشکی بالستیک چین قرار خواهند گرفت. سپس هر یگان بازمانده از تایوان با وظیفه دلهره آور دفع یک حمله گسترده روبرو خواهد شد که احتمالاً شامل ترکیبی از نیروهای دوزیست و حمله هوایی است.

انتهای پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر با عنوان “واکنش ارتش چین به تردد رزمناوهای آمریکا و کانادا؛ کاملا تحت نظر هستید” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا