بین المللی

طالبان: جامعه جهانی دولت افغانستان را به رسمیت بشناسد/ آمریکا دارایی‌های ما را آزاد کند- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز

طالبان: جامعه جهانی دولت افغانستان را به رسمیت بشناسد/ آمریکا دارایی‌های ما را آزاد کند- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، «عبدالسلام حنفی» معاون نخست وزیر طالبان و رئیس هیئت اعزامی به نشست مسکو در سخنرانی در این نشست گفت: دولت جدید افغانستان به عنوان یک دولت مسئول به تمامی کشورهای جهان، منطقه و به ویژه به همسایه‌های ما اطمینان می‌دهیم که وضع امنیتی افغانستان قابل اطمینان است و هیچ تهدیدی برای کشورهای دور و نزدیک در افغانستان وجود ندارد.

وی افزود: حالا افغان‌ها دارای یک حکومت مسئول، متعهد به منافع ملی، و حافظ آزادی سیاسی کشور خویش است. همچنان، حکومت فعلی به جامعه بین‌المللی اطمینان می‌دهد که به عنوان یک حکومت مسئول تمامی مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی‌اش را به خوبی درک می‌کند.

حنفی با اظهار اینکه طالبان تلاش کرده تا حضور تمامی اقوام و اقشار جامعه افغانستان را در حکومت جدید اسلامی این کشور تامین کند، تاکید کرد: باید به یاد داشته باشیم که تحول اخیر، یک تحول انقلابی‌گونه بود. اما ما به مردم خود اطمینان می‌دهیم که روند اصلاحات در ساختار سیاسی کشور ادامه دارد.

وی با اشاره به تسلط طالبان بر سراسر افغانستان گفت: حکومت فعلی توانست پس از بیشتر از ۴۰ سال جنگ و ویرانی، برای نخستین بار حاکمیت نظام را بر تمامی بخش‌های کشور تضمین نماید. افغانستان اکنون ساختار سیاسی دارد که دارای سلسله مراتب واضح، فرماندهی واحد و یک‌دست می‌باشد. ما در افغانستان دیگر چیزی بنام جزیره‌های قدرت نداریم.

معاون نخست وزیر طالبان با درخواست برای به رسمیت شناختن دولت موقت آن‌ها ادامه داد: حکومت کنونی تمامی ارکان دولت جدید که عبارت است از قلمرو، حکومت، حاکمیت ملی و جمعیت را با خود دارد؛ بنابراین از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که حکومت فعلی افغانستان را به رسمیت بشناسد.

حنفی اظهار داشت که مردم افغانستان انتظار دارند جامعه جهانی با دولت آن‌ها تعامل رسمی داشته باشد و هشدار داد همانطور که در گذشته ثابت شده «انزوای افغانستان به نفع هیچکس نیست».

سرپرست هیئت طالبان خطاب به آمریکا، که نماینده آن در نشست حضور نداشت، نیز خواست تا دارایی‌های بانک مرکزی افغانستان را آزاد کند.

وی تصریح کرد: این در حقیقت مال و ثروت مردم افغانستان است و نباید بهای تفاوت نظر سیاسی را مردم رنج‌دیده ما بپردازند. می‌خواهم واضح بسازم، که امارت اسلامی افغانستان در گذشته نیز ثابت ساخته است که برای حفظ آزادی، ارزش‌های ملی و دینی و منافع علیای کشور زیر هیچ گونه فشار آماده معامله‌ای نخواهد شد که برای مردم ما قابل قبول نباشد.

حنفی ادامه داد: گزینه فشار در گذشته ثابت شده که نتیجه نمی‌دهد. خوب است از درِ تفاهم  با هم تعامل داشته باشیم. امارت اسلامی به عنوان یک حکومت مشروع و مسئول آماده هر گونه تعامل متمدن با بقیه جهان است.

انتهای پیام/.

این محتوا با عنوان “طالبان: جامعه جهانی دولت افغانستان را به رسمیت بشناسد/ آمریکا دارایی‌های ما را آزاد کند- اخبار افغانستان – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا