فناوری

ساخت آلیاژ انعطاف‌پذیر از فرسایش فولاد جلوگیری می‌کند

ساخت آلیاژ انعطاف‌پذیر از فرسایش فولاد جلوگیری می‌کند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از نیو اطلس، دانشمندان در دانشگاه رایس نوعی آلیاژ جدید با ویژگی‌های منحصر به فرد و متنوع ساخته‌اند که می‌تواند در محافظت از فولاد در برابر خوردگی مفید واقع شود. این آلیاژ جدید نه‌تنها از زنگ‌زدگی صفحات فولادی جلوگیری می‌کند بلکه انعطاف‌پذیر بوده و در صورت آسیب‌دیدگی قادر به ترمیم خود است.

طبق گفته دانشمندان، پوشش ضدزنگ جدید از آلیاژ سبک سلنیوم گوگرد ساخته شده است و با ترکیب محلول‌های موجود، ویژگی‌های مناسب را ایجاد می‌کند. این امر بدین معناست که جلوی رطوبت و و کلر مانند زینک و پوشش‌های مبتنی بر کروم را می‌گیرد، مانند پوشش‌های پلیمری توانایی محافظت از شرایط زیر آب را دارد و مانع از جلوگیری از خوردگی ناشی از میکروب می‌شود.

از نظر قابلیت انعطاف‌پذیری، دانشمندان این آلیاژ جدید را نه‌تنها به عنوان یک پوشش محافظ برای زیرساخت‌های فولادی در محیط‌های آبی و اطراف آن می‌دانند، بلکه برای استفاده در لوازم الکترونیکی خم‌شونده نیز مناسب است. همچنین، این آلیاژ عایق بهتری نسبت به مواد انعطاف‌پذیر به شمار می‌رود و انعطاف‌پذیرتر از مواد عایقی است.

بر اساس گفته دانشمندان، اولین کاربرد استفاده از این آلیاژ در سازه‌هاست اما قابلیت استفاده در صنعت الکترونیک را نیز دارد که با مشکلات مشابهی در زمینه خوردگی روبه‌رو است.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “ساخت آلیاژ انعطاف‌پذیر از فرسایش فولاد جلوگیری می‌کند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا