حوادث

تفاهم نامه علمی پلیس و دانشگاه

تفاهم نامه علمی پلیس و دانشگاه” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تفاهم نامه علمی پلیس و دانشگاه

روز گذشته جلسه انعقاد تفاهم نامه بین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام در مرکز پلیس راهور تهران برگزار شد.


به گزارش ایلنا، این تفاهم نامه با حضور سردار محمد حسین حمیدی و دکتر جازاری رئیس دانشگاه بین المللی اهل‌بیت(ع) با هدف همکاری‌های علمی، پژوهشی، توسعه و گسترش مدیریت دانش، اجرای پروژه های تحقیقاتی- کاربردی و مطالعات تطبیقی، تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی امضاء شد.


در این جلسه رئیس پلیس راه تهران بر اهمیت بهره برداری همه جانبه نیروی انتظامی از ظرفیت های کشور به ویژه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و آموزشی تاکید کرد و امضای این تفاهم نامه را به منظور پشتیبانی علمی از ماموریت های متعدد رده‌های ستادی و صف و ایجاد محیطی مطلوب برای ارتقاء دانش عمومی و تخصصی کارکنان و افزایش امنیت اجتماعی و انضباط ترافیکی در جامعه برشمرد و از  اقدام پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به انعقاد تفاهم نامه‌های مختلف  با مراکز علمی و دانشگاهی و استفاده  از پتانسیل آنها در این خصوص گفت .


سردارحمیدی بیان داشت : پلیس وظیفه دارد تا این موضوعات را به دانشگاهیان اطلاع دهد. بنابراین ما تفاهم نامه‌های متعددی را در موضوعات مختلف با دانشگاه‌ها منعقد کرده‌ایم ولی تا به امروز تمامی تفاهم نامه‌های پلیس در دانشگاه‌های داخلی بوده است و امروز ما یک تفاهم نامه با دانشگاه بین المللی را تجربه می‌کنیم.


حجت الاسلام دکتر سعید جازاری رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت نیز در این جلسه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: بین مجریان نظم و انتظام و دانشگاه‌ها باید ارتباط برقرار باشد هرجا که محققان به صورت مجزا و مجریان نظم هم به صورت مجزا کار کرده اند جامه دچار گسست شده است و هرگاه همکاری این دو نهاد بایکدیگر پررنگ بوده است جامعه به سوی آرامش پیش رفته است.


رئیس دانشگاه بین المللی اهل‌بیت(ع) در ادامه گفت: دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام می تواند در سه موضوع انتقال تجربیات موفق پلیس به مخاطبان و جوامع بین المللی باشیم و  استفاده از دانشجویان و اساتید و محققان خارجی در بحث‌های رفتارشناسی اجتماعی، ارتباطی و همچنین و می‌توانیم با همکاری پلیس، رشته‌های دانشگاهی جدیدی که مورد نیاز جامعه است را تأسیس کنیم. رشته‌های جدید دانشگاهی با توجه به شرایط زندگی معاصر و جامعه مدرن از دیگر اقداماتی است که این دانشگاه می‌تواند انجام دهد. 


به گزارش پایگاه خبری پلیس، در پایان رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: امیدوارم مجموعه این تفاهم نامه‌ها عمق بیشتری پیدا کند و تبدیل به کارگاه های تخصصی شود تا در نهایت دوستی و تعاملی بین نظام اجرا و نظام علمی و دانشگاهی به وجود آید و ورود دانشگاه بین المللی اهل بیت علیهم السلام می تواند فتح بابی برای این موضوع باشد.


انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “تفاهم نامه علمی پلیس و دانشگاه” در وب سایت www.ilna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا