فرهنگ و هنر

رفع برخی ابهام‌ها از جشنواره موسیقی نواحی / انتخاب اجراهای جشنواره به صورت گروهی انجام شده است- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز

رفع برخی ابهام‌ها از جشنواره موسیقی نواحی / انتخاب اجراهای جشنواره به صورت گروهی انجام شده است- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تیتروز، چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی، امروز پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ در کرمان کار خود را آغاز می‌کند. پیش از برگزاری نخستین اجراهای امروز، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره موسیقی نواحی، در نشستی با خبرنگاران گفت: جشنواره امسال ژانرمحور نیست. ما می‌خواهیم که هر استادی در ژانر خودش فعالیت کند و نیاز نباشد که استادان موسیقیِ فلان منطقه، موسیقی منطقه دیگری را اجرا کند.

وی افزود: امسال دوست داشتیم تسلسل و تداوم نسلی را ایجاد کنیم. سامانه‌ای طراحی کردیم تا هنرمندان بیایند و در این سامانه ثبت نام کنند تا بانک اطلاعاتی هم داشته باشیم. ما چند نوجوان کشف کردیم. البته که نباید از یک نوجوان به اندازه یک استاد انتظار داشته باشیم.ما از نوجوانی که شرکت می‌کند به اندازه نوجوانی‌شان انتظار داریم. سعی داشتیم که از همه اقوام نماینده نوجوان در جشنواره داشته باشیم؛ اما چنین کاری واقعا عملی نیست.

وی گفت: این هفتاد نفر فقط نماینده قوم و منطقه خودشان نیستند، بلکه نماینده ایران فرهنگی هستند.

به گفته وی رای گیری برای انتخاب گروه‌ها هم به صورت گروهی انجام شده است.

وی افزود: برخی از گروه‌ها ۱۰ تا ۱۵ دقیقه اجرا دارند. اجراهای گروهی جشنواره هم ۲۰ دقیقه‌ای است.

دبیر جشنواره موسیقی نواحی افزود: جشنواره تابع رپرتوارهای اصیلِ هر نوازنده است. اما بخش بین قومی را هم داریم که فضا را برای نغمه‌های مشترک فراهم کنیم.

جشنواره موسیقی نواحی ,

رپرتوارها را قبل از اجرا چک می‌کنیم

همچنین در بخش دیگری از این نشست دامون ششبلوکی اظهار داشت:رویکرد چهار دوره گذشته جشنواره، موضوعی بود. با توجه به تنوع فرهنگی در ایران، با اعلام هر موضوع، شرکت‌کنندگان بسیاری به جشنواره آثارشان را می‌فرستادند.
امسال الگوهای طراحی شده توسط آقای مراتی جذابیت‌های ویژه‌ای داشت. برای مثال آفرینش‌های بین قومی از مباحث مهم است. امسال تصمیم بر این شد که رپرتوارها را پیش از اجرا با استادان بررسی کنیم.

وی افزود:در ضبط آفلاین، دانشجویان می‌توانند به هر اجرا رجوع کنند و از یافته‌هایشان در هر اجرا در مقاله و پایان‌نامه‌هایشان استفاده کنند.

به گفته وی نمایندگانی از زنان نیز در این جشنواره شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “رفع برخی ابهام‌ها از جشنواره موسیقی نواحی / انتخاب اجراهای جشنواره به صورت گروهی انجام شده است- اخبار موسیقی و تجسمی – اخبار فرهنگی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا