فناوری

وضوح زمانی حواس انسان چقدر است؟

وضوح زمانی حواس انسان چقدر است؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، وقتی یک فیلم تماشا می‌کنید درواقع مجموعه‌ای از فریم‌های ثابت یکی پس از دیگری نشان داده می‌شود اما شما آن را به شکل حرکتی مداوم درک می‌کنید چراکه هر فریم تنها برای ۴۰ میلی‌ثانیه نمایش داده می‌شود. در شرایط ایده‌آل، انسان می‌تواند سوسوی نوری را در روز روشن تشخیصی دهد حتی اگر تنها برای ۲۵ میلی‌ثانیه تابیده باشد.

وضوح زمانی یا قدرت تفکیک زمانی به توانایی حواس یا یک سیستم برای تشخیص تمایز در جزئیات یک کمیت سنجشی از نظر زمانی گفته می‌شود. حواس دیگر انسان با سرعت‌های مختلف واکنش نشان می‌دهند. شنوایی بسیار سریع‌ بوده و وضوح زمانی آن سه میلی‌ثانیه است. با این حال وضوح زمانی حس لامسه ۵۰ میلی‌ثانیه است. حس بویایی و چشایی کندترین حواس انسان به شمار می‌روند، هر یک از این حس‌ها بیش از یک ثانیه زمان لازم دارند تا به محرک جدید واکنش نشان دهند.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این خبر با عنوان “وضوح زمانی حواس انسان چقدر است؟” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا