بین المللی

درخواست الکاظمی برای افزایش تلاش امنیتی و اطلاعاتی علیه داعش- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

درخواست الکاظمی برای افزایش تلاش امنیتی و اطلاعاتی علیه داعش- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، با حضور در ستاد عملیات مشترک با فرماندهان نظامی و امنیتی عراق دیدار کرد.

بر اساس بیانیه رسمی دفتر نخست‌وزیر عراق، در این جلسه در نیروهای مسلح، بخش‌های گوناگون گزارشی از فعالیت‌های خود دادند.

الکاظمی در این دیدار تأکید کرد که عراق از سال ۲۰۰۳ با چالش‌های گوناگون مواجه شد که هنوز پیامدهای آنها دیده می‌شود.

وی خواستار افزایش تلاش امنیتی و اطلاعاتی در برابر چالش‌های امنیتی و فعالیت‌های داعش شد.

نخست وزیر عراق همچنین توصیه‌هایی درباره انضباط فعالیت نیروهای مسلح ارائه کرد که از جمله آنها تأکید بر حق آزادی بیان و تظاهرات و لزوم برخورد با هرگونه افراد نفوذی در تظاهرات و تجمعات قانونی بود.

دفع حمله داعش در الانبار

از سوی دیگر «ناصر الغنام»، فرمانده ستاد عملیات الانبار از مقابله با حمله داعش در الانبار خبر داد.

وی با انتشار پستی در صفحه فیسبوک خود گفت: نیروهای امنیتی با حمله گروه تروریستی داعش در روستای «الدراعمه» در نزدیکی «الرطبه» مقابله کردند.

الغنام در ادامه افزود: نیروهای امنیتی یکی از تروریست‌ها را کشتند و این حمله هیچ خسارتی جانی در میان نیروهای امنیتی نداشته است.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر  این کشور ادامه می‌دهند.

عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار فعالیت دارند.

انتهای پیام/

این مطلب با عنوان “درخواست الکاظمی برای افزایش تلاش امنیتی و اطلاعاتی علیه داعش- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا