بین المللی

لاوروف: هیچ رابطه‌ای بین روسیه و ناتو وجود ندارد

لاوروف: هیچ رابطه‌ای بین روسیه و ناتو وجود ندارد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

وزیر امور خارجه روسیه در سفرش به نروژ گفت: نمی‌توان روابط روسیه و ناتو را «بد» توصیف کرد، زیرا در حال حاضر هیچ رابطه‌ای بین دو طرف وجود ندارد.

به گزارش تیتروز، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه پس از گفت‌وگو با وزیر امور خارجه نروژ تصریح کرد: «ناتو دوست روسیه نیست و اعضای آن تصمیم گرفتند که نمی‌خواهند دوست مسکو باشند. آنها روسیه و چین را تهدیدی برای ناتو می‌دانند».

لاوروف ادامه داد: «دوست خوب من ینس استولتنبرگ که نخست‌وزیر خوبی برای نروژ بود، اکنون می گوید که ناتو باید مسئول امنیت کل جهان باشد».

وزیر خارجه روسیه افزود: «تفاوت‌هایی که اکنون داریم در زمینه ایدئولوژیک است. ما معتقدیم که تمرکز باید روی واقعیت باشد، در حالی که خیال‌پردازی‌های ناتو روی بازدارندگی روسیه است».

سرگئی لاوروف ابراز امیدواری کرد که «نروژ باید به تعهدات خود در چارچوب ناتو پایبند باشد و همچنین اهمیت روابط با روسیه را در نظر بگیرد».

وی خواستار آغاز گفت‌وگو میان وزارتخانه‌های دفاع دو کشور و رایزنی‌های دائمی درباره امنیت بین روسیه و نروژ شد.

وزیر خارجه روسیه در جریان سفرش به نروژ در مراسم بزرگداشت مجروحان جنگ جهانی دوم شرکت کرده و در این مراسم تاج گلی را به مناسبت یادبود سربازان شوروی سابق در شهر ترومسو تقدیم کرد.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “لاوروف: هیچ رابطه‌ای بین روسیه و ناتو وجود ندارد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

دکمه بازگشت به بالا