اقتصادی

امروز نفت چقدر بالا رفت؟

امروز نفت چقدر بالا رفت؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از بلومبرگ، در معاملات امروز بازار جهانی انرژی قیمت نفت برنت ۷۵ سنت بالا رفت و به هر بشکه ۸۱.۲۹ دلار رسید.

قیمت نفت آمریکا هم یک دلار گران شد و هم اکنون ۷۹.۷۸دلار به فروش می‌رسد.

به گزارش اوپک در معاملات روز گذشته هر بشکه نفت تولیدی این سازمان ۸۱.۴۲ دلار به فروش رسیده است. 

به گزارش رویترز، رد درخواست آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی از سوی گروه موسوم به اوپک‌پلاس دلیل اصلی بالا رفتن امروز قیمت نفت شد.

اوپک‌پلاسی‌ها در نشست اخیر خود تصمیم گرفتند تا به درخواست‌ها برای بالا بردن عرضه پاسخ منفی دهند و همچنان به طرح خود برای بالا بردن تدریجی عرضه نفت به بازار جهانی پایبند بمانند.

اوپک پلاسی‌ها توافق کردند که ماهانه فقط ۴۰۰ هزار بشکه در روز به عرضه نفت خود به بازار جهانی اضافه کنند و البته معتقدند ممکن است عرضه بیشتر نفت به بازار جهانی باعث شود، دوباره شاهد بحران در بازار نفت جهانی باشیم.

این گروه بارها درخواست‌ها برای افزایش صادرات نفت به بازار از سوی دولت کنونی آمریکا را رد کرده است.

انتهای پیام/ب
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر با عنوان “امروز نفت چقدر بالا رفت؟” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =

دکمه بازگشت به بالا