بین المللی

صنعاء در واکنش به اقدام دولت استرالیا علیه حزب‌الله: دیکته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند

صنعاء در واکنش به اقدام دولت استرالیا علیه حزب‌الله: دیکته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن اقدام استرالیا در درج نام حزب الله در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد.

یک مقام مسؤول در دولت نجات ملی یمن به خبرگزاری «سبأ» گفت، این اقدام استرالیا که در پی اقدام مشابه انگلیس انجام می‎شود اجرای دیکته‌های آمریکا در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی است.

وی افزود، اینکه برخی دولت‌ها، جنبش‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا مانند حزب‌الله و حماس را تروریستی می‌خوانند دروغ بودن ادعاهای این دولت‌ها مبنی بر حمایت از صلح و ثبات در منطقه را فاش می‌کند.

این مقام مسؤول تأکید کرد، تروریستی اعلام کردن حزب‌الله در راستای خدمت به ثبات لبنان نخواهد بود و بر مسیر قدرت و رشد محور مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، ایران و یمن تأثیر نخواهد گذاشت.

وی در پایان از دولت استرالیا و دیگر دولت‌ها خواست در مواضع خود بازنگری و با شجاعت آن را اعلام کنند این رژیم صهیونیستی است که در حال اعمال تروریسم علیه ملت فلسطین است، جنایات جنگی علیه غیرنظامیان مرتکب می‎شود و مرزها و حاکمیت اراضی لبنان را نقض می‌کند.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله هم با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که اقدام استرالیا در درج نام حزب الله در فهرست گروه‌های تروریستی در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی است. (جزئیات بیشتر)

دولت «اسکات موریسون» بامداد چهارشنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) اعلام کرد تمامیت گروه حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

«کارن اندروز»، وزیر کشور استرالیا با بیان اینکه حزب‌الله از «جهاد اسلامی فلسطین» و «گردان‌های عزالدین قسام» حمایت می‌کند، حزب‌الله را به آنچه «تهدید به حملات تروریستی» خوانده شده متهم کرده است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مقاله با عنوان “صنعاء در واکنش به اقدام دولت استرالیا علیه حزب‌الله: دیکته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا