استان ها

پلمب یک واحد غیر مجاز پسماند ضایعات کشتارگاهی در یاسوج

پلمب یک واحد غیر مجاز پسماند ضایعات کشتارگاهی در یاسوج” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛دکتر علی روئین تن،با تایید این خبر افزود: یک کارگاه غیرمجاز و غیر بهداشتی جمع آوری و تبدیل ضایعات  که اقدام به جمع آوری ضایعات کشتارگاهی و پسماند واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی سطح شهر و تبدیل آن به روغن در کارگاهی بدون نظارت و تایید دامپزشکی  در حومه شهر یاسوج می نمود ،  با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی ، نیروی انتظامی و کارشناس مرکز بهداشت شهرستان بویراحمدپلمپ شد.

روئین تن گفت:این واحد  چربی گیری غیرمجاز  که در محیطی کاملا غیر بهداشتی فعالیت می نمود  با جوشاندن چربی های کشتارگاهی و آلایش طیور همراه با برخی مواد شیمیایی ضمن ایجاد بوی بسیار نامطبوع، آلودگی آب، خاک و تهدید سلامت عمومی ساکنان منطقه را نیز دامن زده بود که خوشبختانه در اولین فرصت سریعا پلمپ و از چرخه فعالیت خارج گردید.

وی افزود: متقاضیان می توانند جهت سرمایه گذاری و فعالیت دراین بخش به اداره کل دامپزشکی استان  مراجعه نمایند و با رعایت شرایط و ضوابط سازمان دامپزشکی کشور نسبت به اخذ پروانه تبدیل ضایعات اقدام کنند.

رییس اداره دامپزشکی بویراحمد از مردم خواست گزارش فعالیت غیرمجاز کارگاه های مرتبط با حوزه دام ، طیور و آبریان را از طریق سامانه ۱۵۱۲ با کارشناسان و بازرسین دامپزشکی در میان بگذارند.

انتهای پیام/

 

این نوشته با عنوان “پلمب یک واحد غیر مجاز پسماند ضایعات کشتارگاهی در یاسوج” در وب سایت www.borna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.borna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا