بین المللی

وانگ یی: نشست به اصطلاح “دموکراسی” آمریکا مایه تفرقه است

وانگ یی: نشست به اصطلاح “دموکراسی” آمریکا مایه تفرقه است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به نشست دموکراسی ایالات متحده که از تایوان به عنوان یک کشور دعوت به عمل آورده است، گفت چنین اقداماتی موجب تفرقه‌افکنی و رویارویی در جهان می‌شود.

به گزارش تیتروز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین گفت: نشست به اصطلاح دموکراسی که ایالات متحده سازماندهی کرده است، در حقیقت تحت عنوان دموکراسی، در جهان تفرقه ایجاد و خطوط ایدئولوییکی رسم می‌کند که مایه رویارویی میان دسته‌های مختلف می‌شود، و این تلاشی برای تغییر دیگر کشورهای مستقل نظیر ایالات متحده برای تحقق نیازهای استراتژیک واشنگتن است.

وزیر خارجه چین همچنین تاکید کرد که این رویکرد با رویه‌های دوران مدرن مغایرت داشته و هیچ آینده‌ای ندارد.

یک روز پیش از آن دولت بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا این نشست و مدعوین به آن را اعلام کرد که مایه شگفتی شد چرا که نام تایوان به عنوان کشور مستقل در لیست میهمانان است اما چین دعوت نشده است. این اقدام با واکنش فوری پکن مواجه شد که آن را محکوم کرد.

نشست “دموکراسی” برای نهم و دهم دسامبر برنامه‌ریزی شده است و به صورت مجازی با میزبانی جو بایدن است. گفته می‌شود این نشست روی چالش‌ها و فرصت‌هایی که دموکراسی‌های مختلف با آنها مواجه هستند، تمرکز دارد. ۱۱۰ دولت به این نشست دعوت شده‌اند.

انتهای پیام     

این محتوا با عنوان “وانگ یی: نشست به اصطلاح “دموکراسی” آمریکا مایه تفرقه است” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =

دکمه بازگشت به بالا