فناوری

روسیه ماژول جدید به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد – تیتروز | خبر جدید

روسیه ماژول جدید به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از ایندپندنت، موشک سایوز مذکور همراه کپسول باری پروگرس و ماژول پهلوگیری «پریچال» ساعت ۶:۰۶ دقیقه عصر به وقت روسیه از مقر فضایی بایکونور واقع در قزاقستان به فضا پرتاب شد.

این موشک ۹ دقیقه پس از پرتاب وارد مدار از پیش تعیین شده خود شد و قرار است روز جمعه به ایستگاه فضایی بین المللی برسد. کپسول پروگرس به ماژول روسی نائوکا متصل می‌شود که ماه جولای به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد.

ماژول جدید ۶ پورت پهلو گیری دارد و به گسترش بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی کمک می‌کند.

در هفته جاری خدمه روسی این ایستگاه تمرین‌ها برای ورود ماژول پریچال را آغاز کردند و فرایند کنترل ماژول به طور دستی (برای استفاده از مواقعی که سیستم اتصال خودکار از کار می‌افتد) را شبیه سازی کردند.

درحال حاضر راجا چاری، توماس ماشبورن، کایلا بارون و مارک وند هی از ناسا، آنتون شکاپلروف و پیوتر دوبروف از روسیه همراه ماتیاس مائورر از سازمان فضایی اروپا در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارند.

این مطلب با عنوان “روسیه ماژول جدید به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا