بین المللی

دیدار معاون وزیر خارجه قزاقستان با دبیرکل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان

دیدار معاون وزیر خارجه قزاقستان با دبیرکل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «محمد ثریا ایر» دبیرکل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان که به منظور شرکت در کنفرانس بین المللی پارلمانی به «نورسلطان» سفر کرده است با «شاخرت نوریش اف» معاون اول وزیر امور خارجه قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نوریش اف در این دیدار بر اهمیت گسترش گفت‌وگوی بین پارلمانی که حمایت قانونی از توافقات سران کشورهای ترک را فراهم می‌کند، تاکید کرد.

وی تصمیمات دهمین اجلاس عمومی مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان که در ۲۸ سپتامبر سال جاری در پایتخت معنوی جهان ترک – شهر «ترکستان» برگزار شد، مهم عنوان کرد.

دبیرکل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان به نوبه خود از اهمیت تشدید بیشتر تعامل نمایندگان پارلمان‌ها به عنوان یک مولفه مهم همکاری بین کشورهای ترک در مقابله با چالش‌های جدید یادآور شد.

مجمع پارلمان کشورهای ترک زبان در تاریخ ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی با ابتکار «نورسلطان نظربایف» اولین رئیس جمهور قزاقستان تاسیس شده است.

آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان و ترکیه کشورهای عضو مجمع پارلمان کشورهای ترک زبان هستند و مجارستان دارای موقعیت ناظر در این مجمع است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این مطلب با عنوان “دیدار معاون وزیر خارجه قزاقستان با دبیرکل مجمع پارلمانی کشورهای ترک‌زبان” در وب سایت farsnews.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا