بانوان

صعود شیدایی به فینال تکواندوی عربستان/ میرحسینی به مدال برنز رسید

صعود شیدایی به فینال تکواندوی عربستان/ میرحسینی به مدال برنز رسید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بانوان منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوی بانوان ایران راهی دیدار نهایی رقابت های تکواندوی آزاد جهان در عربستان شد و ملیکا نیرحسینی نیز در وزن ۷۳- کیلوگرم به مدال برنز رسید.

به گزارش تیتروز، در جریان دومین روز از رقابت های تکواندوی آزاد بانوان در ریاض پایتخت عربستان، زهرا شیدایی در ۵۷- و ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم با برتری مقابل رقبایشان راهی مرحله نیمه نهایی شدند و تا اینجای کار مدال برنز خود را قطعی کردند اما ناهید کیانی دیگر نماینده ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۷- کیلوگرم، زهرا شیدایی در مبارزه نخست برابر النا میرونیوک دارنده مدال طلای اروپا از روسیه با نتیجه ۱۲ بر ۹ صاحب برتری شد و در دومین مبارزه نیز مقابل نیکیتا گلاسنوویچ دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۷ از کرواسی پس از تساوی ۷ بر ۷ در راند طلایی به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. شیدایی در ادامه نیز مقابل النا کریویچنکو از روسیه ۱۲ بر ۳ پیروز شد و ضمن قطعی کردن مدال برنز، به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در نیمه نهایی نیز مقابل آلیا پاول دارنده مدال برنز جهان از انگلیس با نتیجه ۱۷ بر ۹ به برتری رسید و راهی فینال شد.

شیدایی برای رسیدن به مدال طلا بعد از ظهر فردا (شنبه) به مصاف مارگاریتا بلیزنیاکوا دارنده مدال طلای اروپا از روسیه می رود.

ناهید کیانی دیگر نماینده تکواندوی بانوان ایران در این وزن نیز در دور نخست برابر گیادا الهلوانی دارنده مدال برنز اروپا از ایتالیا با نتیجه ۱۲ بر ۵ پیروز شد اما در دومین مبارزه مقابل نادا لارج دارنده مدال طلای آفریقا از مراکش با نتیجه ۱۸ بر ۸ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۳- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی در دور نخست مقابل راما اوبوالروب از اردن به برتری ۱۳ بر ۸ رسید. وی در دومین مبارزه نیز برابر کانسل دنیز نایب قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از قزاقستان ۱۳ بر ۹ پیروز شد و وی نیز ضمن قطعی کردن کسب مدال برنز، به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل پولینا خان دارنده مدال نقره نوجوانان جهان از روسیه پس از تساوی ۱۰ بر ۱۰، در راند طلایی شکست خورد و به مدال برنز رسید.

مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱، ۴G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

پیش از این نیز در روز نخست این رقابت ها، کوثر اساسه در وزن ۶۲- کیلوگرم به مدال برنز رسید و ۳ نماینده دیگر ایران نیز حذف شدند.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “صعود شیدایی به فینال تکواندوی عربستان/ میرحسینی به مدال برنز رسید” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا