اقتصادی

مذاکرات برای استفاده از هواپیماهای ارتش در بخش تجارت/ راه اندازی برند مشترک لوازم خانگی با پاکستان و قزاقستان

مذاکرات برای استفاده از هواپیماهای ارتش در بخش تجارت/ راه اندازی برند مشترک لوازم خانگی با پاکستان و قزاقستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

مذاکرات برای استفاده از هواپیماهای ارتش در بخش تجارت/ راه اندازی برند مشترک لوازم خانگی با پاکستان و قزاقستان

معاون وزیر صمت اظهار داشت:‌ در حوزه لوازم خانگی به دنبال همکاری و برند مشترک با قزاقستان و پاکستان هستیم و می‌توانیم از این ظرفیت برای تهاتر استفاده کنیم.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، علیرضا پیمان پاک در نشست امروز خود با اعضای تشکل‌های بخش خصوصی اظهار کرد: امروز همه مسایل و مشکلات مربوط به صادرات مشخص است و باید وارد مراحل عملیاتی شد. بخشی از این مشکلات قبلا به وجود آمده که حل آن نیازمند وقت بیشتری است. برای مثال می‌توان به موضوع تعدد بخشنامه‌ها اشاره کرد. در مورد اکسپو بنای عمل اشتباه گذاشته شدt به همان شکل در مورد تجارت و صادارت هم بناهای غلطی مانند بازگشت ارز وجود دارد. مشکلات باید حالت پروژه به خود گرفته و در طی یک برنامه عملیاتی اجرا شود.


وی افزود: موضوع مهم دیگر برنامه صندوق مدیریت عوارض صادرات است وزیر صمت تاکید دارند که باید به جای خام فروشی به سمت زنیجره ارزش حرکت کرد اینکه از صنایع بالادستی گرفته شود و خرج بودجه دولت شود اشتباه است، آقای فاطمی امین پیگیر هستند که درآمدها باید صرف زنجیره‌سازی شود. بخش‌هایی هم با بانک مرکزی و گمرکات در ارتباط است که در این مورد مانند انجمن خشکبار را به صورت پایلوت اجرا می‌کنیم تا به بانک مرکزی ثابت شود محدودیت باعث کمبود منابع ارزی می‌شود.


معاون وزیر صمت تصریح کرد:‌ در مورد نمایشگاه‌ها اولین گام همکاری با اتاق تعاون است رویکرد نمایشگاهی ما پیش از این این بود که غرفه فروشی انجام می‌شود این روند باید اصلاح شود. نمایشگاه یک ابزار برای رویدادهای تجاری است بنابراین رویداد تجاری مهمتر از نمایشگاه بوده و باید بتوانیم از این ابزار به خوبی استفاده کنیم.


وی اضافه کرد: ممنوعیت صادراتی کاملا غلط است تجارت به معنای آزاد بوده و هر کشوری که در این حوزه درست کار کرده روی صادرات ممنوعیت نگذاشته است. بخشی را در سامانه جامع تجارت تعریف کرده‌ایم تا اظهار صادراتی انجام و حقوق مکتسبه محاسبه شود. وزارتخانه مخالف دستورالعمل‌های خارج از ضابطه است اما اگر چنین شرایطی به وجود آید با این مقدمات کالایی که برای صادرات آماده شده مشمول این دستورالعمل‌ها نشود.


پیمان پاک ادامه داد: دو تا سه ماه است که درگیر موضوع تجهیزات پزشکی هستیم فرصت خوبی در این مورد وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد اما متاسفانه از طرف سازمان غذا و دارو همکاری ضعیف است.  باید محدودیت‌ها اصلاح شود اما وزارت خارجه همکاری خوبی با ما دارد ما در زمینه تجهیزات پزشکی مذاکرات جدی با عمان داشتیم تا در تجهیز بیمارستان‌ای این کشور وارد شویم.


وی افزود: مذاکراتی انجام شده تا از هواپیماهای ارتش برای تجارت استفاده شود تلاش می‌کنیم که این پتانسیل را فعال کنیم.


رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به صادرات لوازم خانگی گفت: در حوزه لوازم خانگی به دنبال همکاری و برند مشترک با قزاقستان و پاکستان هستیم و می‌توانیم از این ظرفیت برای تهاتر استفاده کنیم. تراز تجاری پاکستان منفی است، صحبت کردیم که ذخایر معدنی خود را در اختیار ما بگذارند.


 وی در مورد تجارت با سوریه گفت: کشوری مانند سوریه پولی ندارد و وضعیت ارزی آنها از ما بدتر است طرف سوری اجازه خروج یک دلار از کشورش را نمی‌دهد. ما باید خود ایجاد ثروت کنیم برای مثال می‌توان از زمین‌های سوریه استفاده کرد و وارد کشت فراسرزمینی و تولید پنبه شد با توجه به اینکه ما سالانه ۱۵۰ هزار تن واردات پنبه داریم این مورد می‌تواند کمک کننده باشد.


وی اضافه کرد: در مورد پاکستان می‌توانیم از صادرات قطعاتی که به این کشور داریم استفاده کنیم. در مورد قزاقستان نیز باید از ظرفیت‌های اتحادیه اوراسیا استفاده کرد. صادراتی که ما به قزاقستان داشته باشیم می‌تواند به باقی کشورهای این اتحادیه نیز برود. سوریه قطعا به اتحادیه عرب باز خواهد گشت ما باید از این فرصت استفاده کنیم و با راه‌اندازی خطوط تولید، بتوانیم از ظرفیت‌های ایجاد شده بعد از بازگشت سوریه به این اتحادیه بهره ببریم.


خبر در حال تکمیل می باشد…

این خبر با عنوان “مذاکرات برای استفاده از هواپیماهای ارتش در بخش تجارت/ راه اندازی برند مشترک لوازم خانگی با پاکستان و قزاقستان” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا