اجتماعی

افزایش خطر ابتلای مجدد به کرونا با شیوع ویروس جدید آفریقایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

افزایش خطر ابتلای مجدد به کرونا با شیوع ویروس جدید آفریقایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ سویه جدید ویروس کرونا با نام “اومیکرون” که با نام B.1.1.529 شناخته می‌شود دارای برخی جهش‌های “نگران‌کننده” است و شواهد اولیه نشان می‌دهد که خطر ابتلا به ابتلای مجدد به کرونا را افزایش می‌دهد.

تولیدکنندگان واکسن ابراز اطمینان کرده‌اند که در صورت گسترش نوع “اومیکرون” ویروس کرونا، سویه‌ جهش یافته ویروس کرونا که در آفریقا کشف شده است، می‌توانند واکسن‌های خود را با تغییرات ویروس، تطبیق دهند اما نگرانی‌هایی وجود دارد که این واکسن در برابر واکسن‌های کرونایی که اکنون برای میلیاردها نفر در سراسر جهان توزیع و تزریق شده‌اند، مقاوم‌تر باشد.

در این صورت، شرکت فایزر و بیونتک انتظار دارند که قادر به توسعه و تولید یک واکسن مناسب علیه این نوع در حدود ۱۰۰ روز باشند. شرکت داروسازی “نواوکس” نیز Novavax اعلام کرد که در حال حاضر فرآیند ساخت واکسن کرونایی منطبق با جهش جدید ویروس را آغاز کرده است.

بر اساس گزارش اسکای‌نیوز، این سویه از ویروس کرونا برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد و تعدادی از کشورها – از جمله انگلیس، استرالیا و امریکا – اکنون به طور موقت سفر به تعدادی از کشورها را محدود می‌کنند.

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “افزایش خطر ابتلای مجدد به کرونا با شیوع ویروس جدید آفریقایی- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا