ورزشی

جایگاه تفکر بسیجی در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی

جایگاه تفکر بسیجی در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع ورزشی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بیرجند، سیدحسن هاشمی در وبیناری با عنوان«بسیج ضامن امنیت پایدار» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، ترویج و تقویت فرهنگ و تفکر بسیجی را ضرورتی بسیار مهم دانست و اظهار کرد: در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی توجه ویژه‌ای به بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب و تقویت فرهنگ و تفکر بسیجی صورت گرفته است.

وی افزود: بسیج نهادی مقدس و انقلابی و یادگار حضرت امام خمینی(ره) بوده که علاوه بر نقش بسیار مهم در دفاع مقدس از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون در عرصه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی حضوری ارزشمند و مؤثر و پربرکت داشته است.(بیشتر بخوانید)

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: بسیج نهادی مردمی و انقلابی است که در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در خدمت آحاد جامعه قرار دارد همه باید قدردان تلاش‌ها و مجاهدت‌های خالصانه بسیجیان باشیم.

همیشه در فتنه‌ها باید با تفکر بسیجی وارد میدان شد

کارشناس مسائل سیاسی نیز بسیج را پشتوانه امنیت پایدار دانست و با بیان اهمیت و جایگاه بسیج در تحکیم و تقویت امنیت کشور گفت: انقلاب که شد گروه‌های مختلفی به سمت امام(ره) آمدند بعضی از این گروه‌ها صحبت ایشان را فقط گوش کردند و برخی دیگر علاوه بر گوش کردن به صحبت‌های ایشان به آن عمل کردند، مانند سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله. همیشه در فتنه‌ها باید با تفکر بسیجی وارد میدان شد و مشکلات را حل کرد.

مهدی مزگی‌نژاد افزود: یک‌سری افراد همیشه با نظام و انقلاب مخالفت هستند؛ اما حاضر نیستند خود را درگیر کنند و عملیاتی وارد میدان شوند. همه مردم با انقلاب و نظام بوده؛ اما دوست دارند دولتمردان هم پای درد دل آنان بنشینند و مشکلات مردم را لمس کرده و حل کنند. ابتدای انقلاب افراد زیادی با انقلاب بودند به محض اینکه منافع آنان با منافع انقلاب در تعارض قرار گرفت به مقابله با انقلاب پرداختند مانند مسعود رجوی. انقلاب با جوانان انقلابی و روحیه بسیجی هیچ‌وقت آسیب نخواهد دید.

وی ادامه داد: ابتدای جنگ صدام کنفرانسی را برگزار کرد و در وسط این کنفرانس خبری جلسه را ترک کرد از او سؤال کردند جلسه تمام نشده گفت، هفته آینده ادامه جلسه در میدان آزادی تهران خواهد بود؛ اما دیدیم که یک نیروی جوانان بسیجی و انقلابی با ابتدایی‌ترین سلاح‌های موجود بدون امکانات یک لشکر تا دندان مسلح را ۳۴ روز در دروازه‌های خرمشهر نگه داشت.

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: شهید بزرگوار جهان‌آرا با کمک عده‌ای از همفکرانش و اعضای سپاه خرمشهر و با تعدادی اسلحه ساده و ابتدایی که در مقابل تجهیزات ارتش دشمن ناچیز بود، ۳۴ روز مهاجمان را در خرمشهر متوقف کرد؛ اما ارسال نکردن کمک‌های نظامی و انسانی، تلاش‌های ایثارگرانه آنان را در عمل ناکام گذاشت؛ اما آنان در همین ۳۴ روز اوج وفاداری خود را به کشور، انقلاب، اسلام و امام(ره) را به همه جهانیان نشان دادند.

آمادگی واحد بیرجند برای استقبال از شهید گمنام

مدیر امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز بیان کرد: از هر فرصتی باید برای ترویج فرهنگ و گفتمان انقلاب و بیان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده کنیم.

جواد علیزاده با اشاره به شناسایی هویت یکی از شهدای گرانقدر گمنام دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند گفت: همکاران دانشگاه در تدارک استقبال از خانواده گرانقدر این شهید هستند و بی‌صبرانه لحظه‌شماری می‌کنند.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

این مطلب با عنوان “جایگاه تفکر بسیجی در سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا