بین المللی

غریب‌ آبادی: حکم 4 پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای به‌زودی ابلاغ مى‌شود- اخبار دیپلماسی ایران – اخبار بین الملل تیتروز

غریب‌ آبادی: حکم ۴ پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای به‌زودی ابلاغ مى‌شود- اخبار دیپلماسی ایران – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت دکتر فخری زاده، گفت: شهید فخری زاده، دانشمند گمنامی بود  که فقط بعد از شهادتش، مردم با بخشی از خدمات ایشان آشنا شدند. خدمات شهید دکتر فخری زاده، بویژه در حوزه دانش و تجربه هسته ای، ماندگار خواهد بود.  

غریب آبادی با اشاره به این که ترور این دانشمند برجسته، مانند ترور دیگر شهدای عزیز هسته ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل و حقوق بشر می باشد، از بی عملی و سکوت سازمان های بین المللی و کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم در قبال این جنایت انتقاد کرد و گفت: دادگستری تهران، رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته ای را به پایان رسانده و به زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد. از سوی دیگر، رسیدگی کیفری به این ترورها نیز در دستورکار دادستانی تهران قرار گرفته و یک پرونده در این خصوص تشکیل شده و پرونده های دیگری نیز به زودی تشکیل خواهد شد.  

معاون رئیس قوه قضائیه افزود: انتظار داریم با هماهنگی و همکاری سائر دستگاه های ذیربط، این جنایت ها را در عرصه بین المللی نیز مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهیم.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “غریب‌ آبادی: حکم ۴ پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای به‌زودی ابلاغ مى‌شود- اخبار دیپلماسی ایران – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا