بین المللی

اولین پیام صوتی ملاحسن آخوند خطاب به مردم افغانستان

اولین پیام صوتی ملاحسن آخوند خطاب به مردم افغانستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، ملاحسن آخوند(نخست وزیر حکومت طالبان) گفته است که اشغال و جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و امنیت تأمین شده است.

او می‌گوید که امنیت در افغانستان تامین شده است و از سر و مال مردم حفاظت خواهند کرد.

نخست وزیر طالبان در این ویدیو در مورد برخورد با نیروهای امنیتی پیشین گفت: «با نیروهای امنیتی پیشین برخورد انتقام جویانه نشده‌است، اما اگر آنان دست به فعالیت‌های ضد امنیتی بزنند، با برخورد جدی روبه‌ور خواهند شد.»

وی در این بیانیه گفت که حکومت تازه همه شمول‌تر از حکومت پیشین است.

او در ادامه گفت که امارت اسلامی می‌خواهد با همه کشورها روابط خوب سیاسی و اقتصادی داشته باشد. همچنین اضافه کرد که امارت اسلامی نمی‌خواهد در امور دیگران مداخله کند و از کشورها خواست که کمک‌هایشان را به مردم افغانستان ادامه دهند.

به گفته وی، اگر ذخایر ارزی افغانستان آزاد شود، مشکلات اقتصادی در کشور حل خواهند شد. او افزود که چالش‌های اقتصادی پیش از آمدن امارت اسلامی وجود داشت.

رییس الوزرا به تمام ادارات دولتی دستور داد که برای رسیدگی به مشکلات مردم دروازه‌های ادارات حکومتی را باز نگه دارند و افرادی را که از نام نیروهای امارت اسلامی سوء استفاده می‌کنند، خلع سلاح و به پنجه قانون بسپارند.

او همچنان افزود که برای اصلاحات ادارات دولتی کمیسیون‌های گوناگون را ایجاد کرده است تا به مشکلات مردم رسیدگی صورت بگیرد.

ملامحمد حسن همچنین گفت حق‌های زنان به‌گونه‌ی بی‌پیشینه‌ی تامین شده است، زمینه‌ی آموزش هم بر آنان در چوکات اسلام فراهم خواهد شد: امروز زنان در افغانستان مصوون اند و هیچ‌کسی نگاه بدی به سوی زنان نمی‌تواند. زنان حق تحصیل و کار را دارند، هم‌اکنون درس می‌خوانند و کار می‌کنند و ما برایشان زمینه‌های خوب‌تری برای درس و کار را مساعد می‌سازیم.

۳۱۱۳۱۱

این مطلب با عنوان “اولین پیام صوتی ملاحسن آخوند خطاب به مردم افغانستان” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا