فناوری

تولید ربات همه‌کاره برای گلخانه‌ها – تیتروز | خبر جدید

تولید ربات همه‌کاره برای گلخانه‌ها – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از نیواطلس، یک شرکت نوپا به نام آیرون اوکس در دره سیلیکون که قبلاً ربات‌های ویژه کشاورزی صنعتی با فناوری پیشرفته تولید کرده بود، این بار رباتی به نام گروور تولید کرده که می‌تواند تا ۴۵۴ کیلوگرم وزن را تحمل کرده و از آن می‌توان برای جابجایی انواع محصولات کشاورزی و ابزار مختلف در محیط‌های گلخانه‌ای استفاده کرد.

چرخ‌های این ربات را به می‌توان به صورت مستقل و جداگانه مدیریت کرد. دستگاه یادشده دارای چندین اسکنر لیدار، دوربین‌های مختلف و حسگرهای مسیریابی برای شناسایی موانع است.

دوربین‌های ربات مذکور می‌توانند به دقت ابعاد مزارع کشت گلخانه‌ای را برآورد کرده و آنها را آبیاری کنند. همچنین آنها مجهز به سیستم‌های بالابر موتوری هستند می‌توانند مزارع گلخانه‌ای را به طور کامل بلند کرده و جابجا کنند.

ربات گروور قادر به بررسی محصولات کشاورزی نیز هست تا در مورد لزوم آبیاری اضافی، ترزیق مواد مغذی تازه یا انتقال به محل‌های دیگری برای بهره‌مندی بیشتر از نور و غیره تصمیم بگیرد. استفاده از این ربات موجب مدیریت بهینه گلخانه‌ها با هدف مصرف کمتر آب، انرژی و زمین شده و صرفه جویی مالی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

این مطلب با عنوان “تولید ربات همه‌کاره برای گلخانه‌ها – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یک =

دکمه بازگشت به بالا