حوادث

حریق در یک منزل مسکونی/ نجات جان ۱۲ نفر از اهالی ساختمان

حریق در یک منزل مسکونی/ نجات جان ۱۲ نفر از اهالی ساختمان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

حریق در یک منزل مسکونی/ نجات جان ۱۲ نفر از اهالی ساختمان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حریق در یک منزل مسکونی و نجات جان ۱۲ نفر از ساکنان ساختمان خبر داد.


جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۴ و ۵۶ دقیقه بامداد امروز یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان میرداماد، خیابان آناهیتای شرقی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.


وی با بیان اینکه بلا فاصله سه ایستگاه به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان پنج طبقه تک واحدی بود و در هر طبقه یک واحد بیش از ۲۰۰ متر مسکونی وجود داشت که در طبقه چهارم آتش سوزی اتفاق افتاده بود و تقریبا بخش اعظم این منزل دچار آتش سوزی شده بود و شعله‌های زیادی در آن وجود داشت.


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: اطلاعات اولیه حاکی ازاین بود که در ساعات میانی شب تعدادی از افراد داخل  ساختمان و حتی نفرات داخل همان واحد محبوس و  گرفتار هستند.


ملکی با بیان اینکه آتش نشانان با اتخاذ تدابیر عملیاتی مناسب و با تجهیزات انفرادی و حفاظتی کامل وارد ساختمان شدند و همزمان با خاموش کردن آتش گروه‌های نجات مشغول جست‌وجو برای دست یابی به نفرات محبوس شده شدند تا آنها را هرچه سریع‌تر از وضعیت ناایمن خارج کنند، افزود: در حین عملیات یک آقا و خانم میان سال داخل  همان واحدی که آتش گرفته بود گرفتار شده بودند که به سرعت این نفرات را خارج می‌کنند و خانم دچار دودگرفتگی و کمی مصدومیت شده بود و آقا دچار کمی سوختگی شده بود که سریعا تحویل عوامل اورژانس می‌شوند و دو نفر دیگر هم حضور داشتند که ظاهرا اهل همان خانواده بودند وخوشبختانه وضعیت‌ آنها بهتر بود.


وی با بیان اینکه کل ساختمان دچار دودگرفتگی شده بود و خصوصا طبقه بالا دچار دود غلیظ‌تری بود که به خاطر حجم زیاد آتش و دود شده بود، تصریح کرد: در نهایت مجموعا ۱۲ نفر یعنی هفت نفر آقا و پنج نفر خانم به سلامت از طبقات به سلامت خارج شدند با این تفاوت که نفراتی که در طبقات سوم و پایین‌تری بودند چون پایین‌تر از سطح آتش سوزی بودند با کمک آتش نشانان با احتیاط و با سلامت از داخل ساختمان خارج شدند و نفراتی که در طبقات بالای آتش سوزی بودند و امکان عبور از طبقه آتش سوزی برای آنها میسر نبود با هدایت آتش نشانان به سطح پشت بام رفتند و در محل امنی رفتند تا  بعد از خاموش شدن آتش و تخلیه دود و ایمن سازی کامل این نفرات هم به سلامت  و با احتیاط کامل به محل امن و فضای باز منتقل شوند.


به گفته ملکی، خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت و آتش با تلاش آتش نشانان سریع  خاموش و از گسترش بیشتر و سرایت به طبقات بالایی جلوگیری شد و تنها دو  نفر دچار مصدومیت شدند که تحویل عوامل اورژانس شدند.


 


انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “حریق در یک منزل مسکونی/ نجات جان ۱۲ نفر از اهالی ساختمان” در وب سایت www.ilna.news انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا