فرهنگ و هنر

تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!

تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

یک هنرمند ایتالیایی نوشته‌ها و تصاویر نژادپرستانه روی دیوار را به آثار هنری تبدیل می‌کند.

به گزارش تیتروز و به نقل از رویترز، یک هنرمند ایتالیایی که با تبدیل گرافیتی‌های توهین‌آمیز به تصاویر غذا، با نژادپرستی مبارزه می‌کند، علامت‌های صلیب شکسته را به کیک‌های فنجانی بزرگ و عبارت «هیتلر من» را به «مافین من» تبدیل کرده است.

این هنرمند ۳۹ ساله که «پیر پائولو اسپیناز» نام دارد، بیان کرد: «من با جایگزین کردن نمادهای تنفر با تصاویر غذاهای خوشمزه از شهرم حفاظت می‌کنم.»

تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!

چندی پیش یکی از دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام این هنرمند به او از وجود نمادها و شعارهای نژادپرستانه در یکی از تونل‌های کوچک شهر ورونا خبر داد.

حالا این هنرمند شعارهای نژادپرستانه را با یک تکه بزرگ پیتزا مارگاریتا، یک سالاد کاپرزه پوشانده است. یک گوجه‌فرنگی بزرگ هم جای یکی از صلیب‌های شکسته دیوار این تونل را گرفته است. این نقاش برای خلق هر کدام از این نقاشی‌ها حدود ۱۵ دقیقه وقت صرف می‌کند.

تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!

در سال‌های اخیر گروه‌های دفاع از حقوق بشر از افزایش نژادپرستی در ایتالیا به دنبال مهاجرت زیاد از آفریقا به این کشور خبر دادند. طرز فکر فاشیستی و «موسولینی»، دیکتاتور زمان جنگ هنوز هم طرفدارانی دارد.

این هنرمند که به یک شخصیت معروف در ورونا تبدیل شده، دشمنانی هم پیدا کرده است. یک نفر با استفاده اسپری روی یکی از دیوارها او را تهدید کرده است، اما او این عبارت تهدیدآمیز را با نقاشی ادویه‌های غذای «نیوکی» پوشاند.

«اسپیناز» معتقد است نکته‌ای که اهمیت دارد، یادآوری ارزش‌های فراموش‌شده همچون ضدنژادپرست بودن است و ما باید این ارزش‌ها را به خودمان یادآوری کنیم.

انتهای پیام

این محتوا با عنوان “تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا