ورزشی

وحدت حوزه و دانشگاه مرجعیت علمی را کامل می‌کند

وحدت حوزه و دانشگاه مرجعیت علمی را کامل می‌کند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع ورزشی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بیرجند، سیدحسن هاشمی در نشست هم‌اندیشی ویژه حوزه و دانشگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: حوزه و دانشگاه دو نهاد مقدس با هدف متعالی پیشرفت و اعتلای کشور و جامعه سازی و تمدن سازی هستند و مهم‌ترین عاملی که مرجعیت علمی را کامل می‌کند، وحدت حوزه و دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: یکی از اهداف بلند و متعالی پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی که همواره مورد تأکید حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده مرجعیت علمی کشور است. پیوند هرچه بیشتر، همدلی و هم‌افزایی روزافزون دو نهاد مقدس حوزه و دانشگاه آثار و برکات ارزشمندی در زمینه‌های گوناگون برای جامعه دارد و زمینه پیوند متعالی ارزش‌ها و نیازهای جامعه را فراهم می‌کند.(بیشتر بخوانید)

حوزه و دانشگاه باید در افق هماهنگ و همسو با هم حرکت کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز درباره ابعاد و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداخت و گفت: حوزه و دانشگاه باید در افق هماهنگ و همسو با هم حرکت کنند. جلسات هم‌اندیشی که درباره تقویت وحدت حوزه و دانشگاه با همکاری حوزویان و دانشگاهیان بیرجند انجام می‌شود، بسیار خوب و مؤثر بوده و حضرت امام خمینی(ره) هم حوزه را محترم می‌شمرد هم دانشگاه را و همواره تأکید داشتند که این دو باید پیوند مستحکمی داشته باشند.

علی ذوعلم تأکید کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، بحث تمدن نوین اسلامی مطرح است که نیاز به تفکرمحوری دارد و این تفکرمحوری هم به امر مهمی مانند اندیشه‌ورزی در وحدت حوزه و دانشگاه نیاز دارد. باید سعی کنیم در مباحث علمی میان حوزه و دانشگاه به یک وحدت معرفتی برسیم.

حوزه و دانشگاه مغز متفکر جامعه محسوب هستند

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز عنوان کرد: حوزه و دانشگاه نهادهای هستند که در واقع مغز متفکر جامعه محسوب می‌شوند و وحدت آنها زمینه هم‌افزایی نیروها و اعتلا و پیشرفت کشور را فراهم می‌آورد.،

حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده ادامه داد: از محورهای بسیار مهم وحدت حوزه و دانشگاه استکبارستیزی است. پیوند مستحکم حوزه و دانشگاه انسجام اجتماعی را در جامعه بالا می‌برد و از تهدیدها و چالش‌هایی که ممکن است در مسیر پیشرفت و اقتدار کشور ایجاد شود، جلوگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام مرتضیمرادی دبیر هم‌اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه در استان خراسان جنوبی نیز گزارشی از روند شکل‌گیری سلسله نشست‌های وحدت حوزه و دانشگاه و برنامه‌های آتی دبیرخانه در طول سال بیان کرد.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/

این مطلب با عنوان “وحدت حوزه و دانشگاه مرجعیت علمی را کامل می‌کند” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =

دکمه بازگشت به بالا