اجتماعی

مسافران کرونامثبت قرنطینه می‌شوند/ ذخیره 50 روزه واکسن کرونا در کشور- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

مسافران کرونامثبت قرنطینه می‌شوند/ ذخیره ۵۰ روزه واکسن کرونا در کشور- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ کمال حیدری در حاشیه همایش ۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ روز تزریق سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۸۴ درصد جمعیت هدف بالای ۱۲ سال واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و این میزان واکسیناسیون، تعداد بستری و فوت ناشی از کرونا را کاهش می‌دهد. واکسن همه مشکلات را حل نمی‌کند اما بهترین راهبرد برای مقابله با ویروس کرونا واکسیناسیون است.

هشدار به واکسن‌نزده‌ها

وی افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز از دیگر راهکارهاست؛ افرادی که واکسن کرونا نزده‌اند بیشتر در معرض خطر هستند و اگر ویروس گردش پیدا کند ممکن است مبتلا شوند.

رعایت پروتکل‎های بهداشتی ۴۷ درصد است!

وی با بیان اینکه در کشور از لحاظ میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در وضعیت مناسبی قرار نداریم، تصریح کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی حدود ۴۷.۶ درصد است و برخی کشورهای اروپایی که واکسن‌های باکیفیتی نیز مصرف کرده بودند با این تصور که مشکلشان حل شده رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی را کاهش دادند و بسیاری از فضاها را بازگشایی کردند که این مسئله منجر به بروز موج ششم در کشورهای اروپایی شد.

وی هشدار داد: ما هنوز موج جدیدی را تجربه نکرده‌ایم اما اگر وضعیت کرونا مدیریت نشود و به پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود دچار مشکل خواهیم شد.

حیدری ادامه داد: الان افراد بالای ۶۰ سال و بیماران خاص باید برای دریافت دوز سوم مراجعه کنند که یکی از راه‌های مقابله با موج بعدی همین موضوع است.

حیدری گفت: نوع جدید کرونا که در آفریقای جنوبی مشاهده شده است، ۳۲ جهش دارد که سرعت بیماری‌زایی آن را افزایش می‌دهد و درمانش را کمی سخت‌تر می‌کند. با همکاری با وزارت خارجه مراوده با کشورهای آلوده به این سویه جدید متوقف و مراقبت‌ها تشدید می‌شود.

بیماران زمینه‌ای از حضور در مترو بپرهیزند

وی افزود: اگر فردی بیماری زمینه‌ای و چاقی مفرط دارد باید از حضور در مترو و اتوبوس و مکان‌های پرتردد خودداری کند. میزان استفاده از ماسک ۵۰ درصد است که با این وضع نباید انتظار داشته باشیم آینده به خوبی پیش برود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره توزیع واکسن‌ها تصریح کرد: از دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست کرده‌ایم که برای اطلاع رسانی به مردم برنامه‌ریزی کنند تا توزیع واکسن‌ها مشخص باشد. تعداد مراکز واکسیناسیون ۱۳۲۲ مورد است که سهمیه‌ واکسن‌های کرونا متفاوت است. الان همه انواع واکسن کرونا اعم از وارداتی و داخلی در کشور موجود است و ذخیره واکسن موردنیاز برای ۵۰ روز آینده را هم داریم.

شرایط ورود مسافران به کشور

وی درباره شرایط ورود مسافران و پروازها به کشور بیان کرد: یکی از شرایط ورود به کشور داشتن کارت واکسن است و مراجعه به ایران از کشورهای آلوده حساسیت بیشتری دارد و اگر فرد علائم داشته باشد بررسی شده و از او تست گرفته می‌شود و وزارت راه، مکانی برای قرنطینه افراد آلوده در فرودگاه و پایانه‌ها در نظر گرفته است و اگر پس از قرنطینه ۱۰ روزه تست کرونای فرد منفی شود می‌تواند از قرنطینه خارج شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره کمبود نیروهای بهداشتی برای تشدید نظارت بر پایانه‌های مرزی کشور تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی در مجموعه ما یک مسئله اساسی است. تکالیف ما در حوزه بهداشت سنگین و نیروها محدود است و این یک نقطه ضعف ما است که در ستاد ملی کرونا در حضور رئیس جمهور مطرح شد و دستور آن بود که جلسه‌ای با وزارتخانه‌های راه و کشور بگذاریم که مراقبت‌های مرزی را تقویت کنیم و بر همین اساس قرار شد تقویت نظارت بر فرودگاه امام و ۸۲ پایگاه مرزی دیگر را داشته باشیم.

انتهای پیام/

این مطلب با عنوان “مسافران کرونامثبت قرنطینه می‌شوند/ ذخیره ۵۰ روزه واکسن کرونا در کشور- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا