فرهنگ و هنر

لحظه اعلام خبر بازگشت پیکر شهید محمدرضا بیات به پدر و مادر+فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت – اخبار فرهنگی تیتروز

لحظه اعلام خبر بازگشت پیکر شهید محمدرضا بیات به پدر و مادر+فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت – اخبار فرهنگی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فرهنگی و هنری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تیتروز، شهید مدافع حرم محمدرضا بیات فرزند حسن در هفتم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ به‌دنیا آمد. او اهل تهران بود و در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در میدان مقاومت خوش درخشید. شهید بیات یکی از فرمانده گردان‌های لشکر فاطمیون بود که در ۲۴ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ در ارتفاعات «العیس» در حومه «حلب» سوریه به شهادت رسید و پیکرش مفقودالاثر شد. طی ۵ سال گذشته مزار خالی او در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) یادمان این شهید بوده است.

پدر شهید می‌گوید: فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ برای تثبیت ارتفاعات العیس واقع در حلب به‌همراه همرزمان خود آن‌جا رفته بودند که در کمین تکفیری‌ها که حدودا ۲۰۰ نفر بودند گرفتار شدند و اولین نفر هم محمد رضا بود که از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بعد از شهادت او و دوستانش، تکفیری‌ها بدن آن‌ها را به گلوله بستند.

حالا پیکر مطهر شهید بیات بعد از گذشت ۵ سال گمنامی در سوریه کشف و هویتش شناسایی شده است. مادر و پدر این شهید که در این پنج سال روایتگر حماسه‌های فرزند ۳۰ ساله خود بودند، حالا با خبری که از سردار محمود توکلی، معاون هماهنگ کننده سپاه تهران در منزل خود می‌شنوند، هم خوشحال می‌شوند و هم از رنج ۵ سال فراق اشک می‌ریزند. مادر آمدن پسرش را در خواب دیده است و با شنیدن خبر از خواب صادقه خود می‌گوید و پدر از نحوه شهادتی روایت می‌کند که محمدرضا علاقه داشت اتفاق بیفتد و همانند آرزوی قلبی‌اش به شهادت رسید. فیلم لحظه اعلام خبر به این پدر و مادر راست قامت در ادامه قابل مشاهده است:

 

مدافعان حرم , شهدای مدافع حرم , جبهه مقاومت اسلامی ,

انتهای پیام/

این خبر با عنوان “لحظه اعلام خبر بازگشت پیکر شهید محمدرضا بیات به پدر و مادر+فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت – اخبار فرهنگی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا