بین المللی

الخزعلی: نتایج انتخابات و نحوه برگزاری آن دلیل مشکلات عراق است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

الخزعلی: نتایج انتخابات و نحوه برگزاری آن دلیل مشکلات عراق است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از العهد، «شیخ قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق روز یکشنبه گفت که همه جریان‌ها به نتایج انتخابات معترض هستند.

وی افزود: «اوضاع عراق قبل از انتخابات بد بود و بر همین اساس توافق شد که انتخابات زودهنگام در کشور برگزار شود تا وضعیت بهتر شود، اما واضح است که در سایه اعتراضات وضعیت بدتر خواهد شد».

الخزعلی گفت که  کشور در حال حاضر دچار بن بست سیاسی آشکار شده است و  نحوه برگزاری و نتایج انتخابات، عامل مشکلات کنونی عراق است.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق با بیان اینکه همه گروه‌ها به جز سه گروه، نتایج انتخابات را قبول ندارند، گفت: تطابق ۱۰۰ درصدی نتایج انتخابات پس از شمارش دستی، مضحک است.

وی در واکنش به هدف قرار گرفتن منزل «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق گفت: این اقدام، اقدامی خطرناک بود که باید تحقیقی فوری درباره آن صورت گیرد.

الخزعلی اظهار داشت: متهم کردن گروه‌های مقاومت به هدف قراردادن منزل نخست‌وزیر، بازی با آتش است و تلاش برای سوق دادن کشور به سمت بحرانی بزرگتر است.

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق گفت: نخست‌وزیر وعده داده بود که طی یک هفته تحقیقات درباره کشتار تظاهرات کنندگان کامل و نتایج آن به دستگاه قضایی ارائه شود، اما با وجود گذشت بیش از ۲۰ روز او به وعده خود وفا نکرده است.

 

کمیساریای عالی انتخابات عراق روز یکشنبه اعلام کرد نتایج انتخابات پس از بررسی شکایت‌ها برای تایید نهایی به دادگاه فدرال ارسال خواهد شد.

«عماد جمیل»، عضو تیم رسانه‌ای کمیساریای عالی انتخابات در سخنانی گفت: پس از شمارش صندوق‌های جدید هیچ توصیه‌ و یا شکایت جدیدی دریافت نخواهیم کرد زیرا پرونده شکایت‌ها و رسیدگی بدان از سوی هیات قضایی به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه ما اکنون منتظر رسیدگی هیات قضایی به ۱۵ شکایت باقی مانده و اعلام نظر در این باره هستیم، اظهار داشت: ما یکشنبه نتایج بررسی شکایت‌ها را به هیات قضایی ارسال خواهیم کرد و این هیات ۱۰ روز برای اعلام تصمیم نهایی مهلت دارد.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “الخزعلی: نتایج انتخابات و نحوه برگزاری آن دلیل مشکلات عراق است- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا