استان ها

۲۲ هکتار باغ مرکبات ساری به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد

۲۲ هکتار باغ مرکبات ساری به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/مازندران مدیر جهاد کشاورزی ساری از تجهیز باغ ۲۲ هکتاری مرکبات در روستای سالارکنده این شهرستان به سامانه های نوین آبیاری خبر داد.

رضا پورفلاح با اشاره به ضرورت توسعه سیستم های نوین آبیاری برای ارتقای بهره وری، اظهار کرد: کاهش مصرف آب، هزینه‌های کارگری و افزایش تولید از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح ها است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری ادامه داد: پروژه سامانه نوین آبیاری در ۲۲ هکتار از باغ مرکبات روستای سالارکنده از توابع مرکز حهاد کشاورزی سمسکنده این شهرستان در حال انجام است.

این مسئول افزود: هزینه اجرای این پروژه پنج میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال برآورد شد که ۸۵ درصد معادل ۳ میلیارد و ۷۲۴ میلیون ریال آن کمک بلاعوض دولتی بوده که از صندوق توسعه ملی تامین می شود و فقط ۱۵ درصد هزینه اجرای طرح آورده شخصی متقاضی است.

پورفلاح استفاده بهینه از منابع آب و صرفه جویی در آن، تسهیل کشاورزی، توسعه سطح زیر کشت، افزایش تولید و جلوگیری از فرسایش خاک از مزایای اجرای سامانه نوین آبیاری برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان آب و خاک باید بهره برداران را برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری ترغیب کنند تا بتوان از هدررفت آب و مشکلات بعدی بخش کشاورزی پیشگیری کرد و طرح‌هایی که مشارکت کشاورزان در آن وجود نداشته باشد، مطمئنا با مشکل مواجه می‌شود، بنابراین برای اجرای طرح‌های بخش کشاورزی مشارکت آنان لازم و ضروری است.

انتهای پیام

این خبر با عنوان “۲۲ هکتار باغ مرکبات ساری به سامانه نوین آبیاری تجهیز شد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا