فناوری

نام سیاره زمین از کجا آمده است؟

نام سیاره زمین از کجا آمده است؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یونانیان و رومیان باستان اکثر سیارت منظومه شمسی را با الهام از نام خدایان و الهه‌ها نام‌گذاری کرده‌اند و این نام‌ها وارد زبان انگلیسی نیز شده است. برای مثال نام سیاره مریخ در زبان انگلیسی «مارس» است که نام خدای جنگ رومیان باستان گرفته شده، سیاره زهره در زبان انگلیسی «ونوس» نام دارد که به افتخار الهه زیبایی و عشق روم باستان گذاشته شده یا سیاره عطارد در زبان انگلیسی «مرکوری» است که با الهام از نام یکی از خدایان روم باستان گرفته شده است.

اورانوس، نپتون و پلوتون در دوره باستان ناشناخته بودند، بنابراین ستاره‌شناسان مدرن آنها را کشف و نام‌گذاری کرده‌اند با این حال نام این سه سیاره نیز با الهام از خدایان یونان و روم باستان گذاشته شده است. حال سوال اینجاست که چه کسی مسئول نام‌گذاری سیاره زمین (Earth) در زبان انگلیسی است؟

سیاره زمین یک استثنا به شمار می‌رود. براساس روزنامه رسمی اکتشافات سیاره‌ای، شالوده اسم زمین از زبان هندوراروپایی «er» می‌آید که در زبان آلمانی «ertho»، در زبان آلمانی مدرن «erde»، در زبان هلندی «aarde»، در زبان دانمارکی و سوئدی «jord» و در زبان انگلیسی به «erath» تبدیل می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۲۱

این نوشته با عنوان “نام سیاره زمین از کجا آمده است؟” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دکمه بازگشت به بالا