استان ها

افزایش ۱۰ درصدی تردد در جاده های مازندران نسبت به سال گذشته

افزایش ۱۰ درصدی تردد در جاده های مازندران نسبت به سال گذشته” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، مازندران محسن هاشمی رئیس اداره مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران اظهار داشت: افزایش ترددهای بین شهری در هشت ماه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال قبل به دلیل کاهش شیوع بیماری کرونا و افزایش رونق کسب و کار و سفرهای تجاری و گردشگری می باشد. همچنین تردد در آبان ماه سال جاری نسبت به ماه قبل از آن یعنی مهر ۱۴۰۰ در حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است که دلیل عمده آن ناشی از تعطیلات متعدد مناسبتی در مهر ماه و به تبع آن ترددهای توریستی و گردشگری بیشتر در ماه گذشته بوده است. وی ادامه داد: بررسی آمار تردد در محورهای مواصلاتی استان با استانهای مجاور یعنی محورهای هراز و سوادکوه و کندوان و کیاسر و ورودی و خروجی غربی و شرقی استان در ۸ ماه نخست سال جاری بیش از ۳۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تردد رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. شایان ذکر است بررسی آمار تردد محورهای مواصلاتی در آبان ماه ۱۴۰۰ و مقایسه آن با ماه قبل از آن یعنی مهر ماه نشان می دهد میزان تردد در محور های مواصلاتی در حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس اداره مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران افزود: طی هشت ماه نخست سال جاری به طور متوسط در هر ساعت بیش از ۵۶۶۸ وسیله نقلیه سنگین در استان در حال تردد بوده اند که این میزان از تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۵ درصد کاهش یافته است. 

گفتنی است پرترددترین ساعات روز نیز معمولا بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ بوده است.

۴۸

این محتوا با عنوان “افزایش ۱۰ درصدی تردد در جاده های مازندران نسبت به سال گذشته” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا