استان ها

نهضت درختکاری در البرز راه اندازی شود

نهضت درختکاری در البرز راه اندازی شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در دیدار با اعضای مجمع خیرین آبخیزداری و آبخوان‌داری استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: چنین مجمعی با این تفکر و اهداف، بسیار ارزشمند است و فعالیت آنها جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: به طور قطع با تمام توان حامی این مجموعه هستم و در مسیر نیل به اهدافشان مساعدت خواهند داشت.

عبداللهی گفت: آبخیزداری و آبخوان‌داری اموری تخصصی محسوب می‌شوند و خیرین این مجمع برای جلب مشارکت مردم می‌توانند با تغییر نام آن به عنوان خیرین حفظ و ذخیره آب و اقناع سازی افکار عمومی این امر را تسهیل کنند.

وی افزود: حضور جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان در این مجمع می‌تواند راه‌های نوین دنیا را برای حفظ آب به مردم و مسئولان معرفی کند.

استاندار البرز گفت: باید بدنبال ایجاد تصفیه‌خانه‌های محلی و امکان بازچرخانی آب در نقاط مختلف استان باشیم.

وی افزود: این مجمع می‌تواند فرهنگ صحیح مصرف را در عموم مردم نهادینه کند و راه‌های جلوگیری از هدر رفت آب و منابع طبیعی را به مردم آموزش دهد.

عبداللهی گفت: نهضت درختکاری باید در البرز شکل بگیرد و اداره کل منابع طبیعی با کمک خیرین می‌تواند با ایجاد فضای شور و نشاط در خانواده‌ها، مردم را برای کاشت درخت ترغیب کند.

وی افزود: این کار می‌تواند با شعار هر شهروند یک درخت، نتایج ارزشمند همچون نشاط اجتماعی، بازپیرایی فضای سبز شهری و ایجاد کمربند سبز در استان را در پی داشته باشد.

۴۸

این مطلب با عنوان “نهضت درختکاری در البرز راه اندازی شود” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =

دکمه بازگشت به بالا