استان ها

گاز ادارات پرمصرف اردستان قطع می‌شود

گاز ادارات پرمصرف اردستان قطع می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/اصفهان رئیس اداره گاز اردستان گفت: گاز ادارات پرمصرف در این شهرستان قطع می‌شود و در کل متوسط مصرف گاز در شهرستان اردستان بالاتر از میانگین استانی است.

اسماعیل مهدوی در گفت‌وگو با تیتروز، اظهار کرد: پیش‌بینی‌های لازم و تدابیر مورد نیاز به‌طور کامل برای ورود به فصل سرد سال در نظر گرفته شده و تعمیرات لازم سالانه در ایستگاه‌ها، تأسیسات و شبکه‌های گازرسانی انجام گرفته و نیروهای عملیاتی، تعمیرات و امداد در آمادگی کامل قرار دارند.

وی با اشاره به وضعیت خانه‌های مسکونی شهرستان که اکثراً به صورت ویلایی و غیراستاندارد عایق است، افزود: متوسط مصرف گاز در شهرستان اردستان بالاتر از میانگین استانی است که شهروندان باید صرفه‌جویی‌های لازم در فصل سرما را در نظر داشته باشند.

هزینه گاز مشترکان کمتر از ۲۰۰متر مکعب در ماه رایگان است

رئیس اداره گاز اردستان گفت: با توجه به مصوبه هیئت وزیران اگر هر مشتری در ماه‌های دی، بهمن و اسفند و ۱۵ روز اول فروردین ماه ۲۰۰متر مکعب و کمتر از آن مصرف گاز داشته باشد گاز بهای او رایگان خواهد بود ضمن آنکه مالیات و عوارض گازرسانی این مشترکان نیز بخشوده خواهد شد. همچنین مشترکانی که مصرف آنها نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند مشمول تخفیف می‌شوند.

مهدوی تعداد مشترکان گاز اردستان را بیش از ۲۵ هزار مشترک عنوان کرد و گفت: ساکنان ۱۶۲ روستا در اردستان از نعمت گاز برخوردار هستند و تنها یک روستای شهرستان هنوز گاز ندارد.

وی با اشاره به مطالبه مردم روستای داوران به عنوان تنها روستای فاقد گاز گفت: جلسات متعددی با حضور مسئولان کشور و استان برگزار شده است ولی به دلیل فاصله زیادی که این روستا با خط انتقال گاز دارد هنوز نتوانستیم ۶۲ خانوار این روستا را برخوردار از گاز کنیم.

رئیس اداره گاز اردستان اولویت تأمین گاز را با مشترکان بخش‌ خانگی عنوان کرد و گفت: نمی‌توانیم به صورت دقیق اعلام کنیم که قطعی گاز در فصل سرما نداریم، اما اگر مردم مصرف گاز خود را کنترل کنند و صرفه‌جویی بهینه داشته باشند مطمئناً دچار قطعی گاز نمی‌شویم.

شرکت گاز اردستان از مشترکان ۱۳۰ میلیارد ریال طلب دارد

مهدوی با بیان اینکه با ابلاغ وزارت کشور، اداراتی که بعد از ساعت اداری مصرف گاز داشته باشد بدون تذکر گاز آنها قطع خواهد شد، تاکید کرد: نیروهای اداره گاز وظیفه دارند هر روز بعد از ساعت اداری از تأسیسات گاز بازدید و اگر اداره ای مصرف گاز داشت، انشعاب آن اداره را قطع کنند.

وی گفت: به منظور صرفه‌جویی در مصرف گاز و جلوگیری از هدر رفت آن، کارشناسان شرکت گاز در ادارات حضور پیدا می کنند و میزان گاز مصرفی آنها را مورد پایش قرار می‌دهند که در صورت مصرف خیلی زیاد، تذکرات لازم داده می شود.

رئیس اداره گاز اردستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۰ اداره شهرستان هشدار مصرف دریافت کردند، خاطرنشان کرد: گاز هر اداره ای که به تذکرات داده شده توسط نیروهای اداره گاز توجهی نداشته باشد، قطع می‌شود.

مهدوی مجموع طلب شرکت گاز شهرستان از مشترکان را بالای ۱۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: حدود ۲۰ درصد مصرف گاز شهرستان اردستان در بخش خانگی و حدود ۸۰ درصد مصرف گاز در بخش صنعت و مرغداری‌ها است.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “گاز ادارات پرمصرف اردستان قطع می‌شود” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا